11 Adımda Pimapen Sineklik Nedenleri

Yaz mevsiminde evimizin, iş yerimizin, bağ veya bahçe evlerimizin neredeyse vaz geçilmezi haline gelen pimapen sineklik kullanımı giderek yaygınlaşmaya devam etmektedir. Oldukça yoğun kullanımlarda veya ucuz işçilik anlayışı ile yapılmış sineklik kullanımları arızalar meydana getirmektedir. Bunun için pimapen sineklik neden tercih edilir açıklamasını kalitesini ve ekonomik hale nasıl getirebiliriz onu anlatacağız

 

1. Pimapen Sineklik Modelleri Nelerdir

Pimapen markasına özel olarak üretilmiş bir sineklik modeli bulunmamakla beraber Türkiye geneli Pvc pencerenin genel isminin pimapen olduğunu bilen çok insan vardır. Bizim konumuza yine pimapen olarak devam etmekte fayda var. Pimapen sineklik modelleri hemen hemen bütün sineklik modellerinin kullanımına olanak sağlamaktadır.
Örnek : ( Pileli, menteşeli, stor, duble, akordiyon, mıknatıslı v.s)

 

2. Pimapen Sineklik Arzalarına Ne Gibi Önlem Alınır

Pimapen sineklik arızası nedenlerini öğrenmek için öncelikle kullanmakta olduğunuz pimapen pencere üzerinde takılı olan sinekliğin hangi model sineklik kullandığınızı bilmekte fayda var. Ama size bütün sineklikler için kolay pratik bilgiler sunarsak arızalı parçayı sökmenize yardımcı olacaktır.

⦁ Kullanmış olduğunuz ürün menteşeli sineklik ise alüminyum profil içerisinde bulunan fitili sökün. ( Ucunu bulun ufak bir asılma hareketi ile gelir. Akabinde köşe plastiklerini birbirinden ayırmanız sonucu istediğiniz parçayı eve pimapenci getirmeden değiştirebilirsiniz.

⦁ Pimapen pencere üzerinde bulunan sineklik modeli , katlanır sineklik modellerinden ise (pileli stor, akordiyon, sürgülü v.s ) yani kısacası katlanan modellerin tamamı için geçerli Sadece köşe birleştirmelerin olduğu yerde bulunan plastik köşeleri hafifçe ayırarak aynı köşeyi 4 köşeyi aynı şekilde yaparak bütün sürgülü sistemleri dağıtıp gerekli arızalı pimapen sineklik parçasını değiştirebilirsiniz.
Yukarıda görmüş olduğunuz yöntemler ile pimapen sineklik arızalarına önlem alabilirsiniz.

 

3. Pimapen sineklik Hangi Ölçülerde Rahat Çalışır

Sineklik ölçüleriniz de pimapenlerinizin üzerine takmayı düşündüğünüz modeller arasında genellikle büyük ölçülü sineklik sistemleri menteşeli, pileli modellerde bozulmasına neden olur. Bundan dolayı büyük ölçülü sineklik kullanımlarında kesinlikle Duble sineklik kullanılmalıdır.

 

4. Pimapen Sinekliği Kış Mevsiminde Ne Yapmalıyız

Pimapen pencerelerinizin üzerinde bulunan sineklik modeli menteşeli model olursa Kış mevsiminde kesinlikle menteşelerinden sineklerin sökülüp balkonlarınız da veya kapalı mekanlarda muhafaza edin. Bunun nedeni ise pencere üzerindeki cam, sineklik fırtına esnasında sağa sola çarparak kırmasın diyedir. Sürgülü sistemlerde ise pileli, stor, duble gibi modeller de sinekliklerinizi tamamen kapalı vaziyette tutun. Kapalı vaziyette tutmanızın en büyük faydası kışın sinekliğinizin patlamaması, yırtılması veya yerinden koparak uçmaması içindir.
Unutmamakta Fayda var kış mevsiminde pimapen sinekliği ya kapalı tutun yada yerinden çıkartın.

 

5. Pimapen Sineklik Fiyatları Nelerdir

Pimapen sineklik fiyatları öncelikli olarak sizin ölçülerinize göre ve kullanmayı düşündüğünüz sineklik modeline göre değişim göstermektedir. Tercihinizi belirlediğiniz modele göre örneğin ;
Pencere pileli sineklikte : 100 TL Civarındadır.
Pencere menteşeli Sineklik : 50 TL civarındadır.
Kapı Pileli Sineklik : 150 TL Civarındadır.
Kapı Menteşeli Sineklik Fiyatları 80 TL civarındadır.
Sizin ölçülerinize göre değişecek olan fiyatlarımızı net olarak aşşağıdaki sineklik fiyatlarını görmek için tıklayın resmine tıklayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

 

6. Pimapen Sineklik Modellerinde En Çok Tercih Edilen Model Hangisidir.

Bu durum sinekliği yaptırmak isteyen vatandaşların maddi durumuna göre değişim göstermektedir. Yılllar boyunca en çok bilinen model olarak kullanılan sineklik Hiç Kuşkusuz menteşeli sineklik modelidir. (Menteşeli model oldukça ekonomiktir.)

Artık dahada farklılıklar göstererek pileli sineklik modelleri menteşeli modelin önüne geçmektedir. Bunun nedenleri ise rahat kullanım kapılar için yer açılıp kapanma yerlerinde alan işgalinde bulunmamasından kaynaklıdır. ( Pileli model kullanım açısından daha rahat menteşeli modele göre biraz daha pahalıdır.)

Bizim Önerilerimiz arasında tercihlerinizi pileli sineklik modelinde yana kullanmanız olacaktır. Hem daha pratik hem daha kolay montaj yapılabilir.

 

7. Pimapen Sineklik Kalitesi Nasıl Anlaşılır

Pimapen pencerelerinize yaptırmayı düşündüğünüz sineklik ürünlerinde kalitesi diğer maddelerimizde de olduğu gibi en başlıca hangi sinekliği kullanmayı düşündüğünüzle ilgilidir örneğin ;
Sürgülü sistemlere sahip olan tüm modeller kaliteli olduğunu anlamak ve içeriye sinek girişini engel olduğundan emin olmak için pileli tüllerin arasında yırtık var mı kontrol edin. Alüminyum profilin içerisinde sineklik tülü tam anlamı ile kapatılmış mı kontrol edin. Açıklık kalması durumunda yine sineklerin gireceğini unutmayın.

Menteşeli Modellerde ise sineklik telinin aşırı gergin olması güneşli havalarda çatlamalar meydana gelmesinden olayı hafif gevşek olması daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

 

8. İnternetten Pimapen Sineklik Siparişi Verilirmi ?

İnternet üzerinden artık neredeyse aylık 1000.000 insan sineklik araması yapmaktadır. Bunlardan en az 50.000 insan ise sinekliklerini satın alıp kendileri monte etmektedirler. Yaptığınız araştırmalar sonucunda Kalitesinden ve güvenirliğinden emin olduğunuz internet siteleri üzerinden ölçünüze göre sinekliğinizi yaptırabilir, bu konuda firmamız tarafından da ürün temininizi yapabilirsiniz.

 

9. Sizin Siteniz Üzerinden Pimapen Sineklik Siparişi Verilebilirmi ?

Elbette ürünler sayfamızdan sineklik sayfasına girerek size en uygun sineklik modelini sizin ölçünüze göre imal ettirebilirsiniz. SENGIL Plastik fabrikası aynı zamanda Procolor Marke pvc pencere profillerinin üretici firmasıdır. Kalite, güven ve konforu ( 1990) yılından bu güne kadar tescillidir. Aşşağıdaki resme tıklayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

Sineklik

Tüm sineklik ürünleri 3 günde kargo % 22 indirim
Sinekliklerinizin siparişinde 3 günde kargo avantajı ile piyasaya göre % 22 daha avantajlı fiyatlarımızı siz değerli müşterilerimize oldukça kaliteli oldukça hızlı kargo gönderim imkanları ile sunmaktayız. Dilediğiniz hangi sineklik modeli olursa olsun satış sonrası desteğimizi sürdürmeye devam etmekteyiz.

 

10. Pimapen Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır ?

İnternet üzerinden sineklik almak istiyorsunuz ama sineklik ölçüsünün ve montajının nasıl yapılacağından emin değilmisiniz ? Sizlere tüm sineklik modellerinin ölçü alımı ve montajı adlı yazımızı görerek öğrenme fırsatını tanıyoruz.

Sineklik Modellerinin Ölçü Alımı ve Montajı

 

11. Pimapen Sineklik İle Sağlığımızı Koruyabilirmiyiz ?

Yaptıracağınız bütün sineklik modelleri ile iş yerinde ve evinizde sivri sineklerin yaydığı hastalıkları göz önünde bulundurursak bunların en bildiği olarak sıtma hastalığını görmemiz durumunda beraberinde 7 hastalıktan daha konunmuş oluruz. Bununla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için sivri sineklerden korunmanın yolları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Sineklik 7 Hastalığı Dışarıda Bırakır

 

Pimapen Pencere İçin Pileli Sinekliği Biz Kurabilirmiyiz ?

İnternet sitemiz üzerinden aldığımız pimapen pencerem için pileli sineklikleri, de monte olarak kendimiz kurabilirmiyiz diye sıkça gelen soruların arasındadır. Sizlere en iyi hizmet anlayışı ile ele aldığımız 7 adımda pileli sineklik kurulumu adlı anlatımımızı aşağı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

5 Adımda Pileli Sineklik Kurulumu (Resimli)

Pimapen Sineklik Yerine Pratik Çözüm Varmı

Daha doğal ve daha bitkisel yöntemler ile de sivri sineklerden kurtulmanın yolları mevcuttur. Pratik 11 doğal çözüm ile yaz aylarında sivri sinek ve haşerattan uzak tutabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Sineklik Yoksa Doğal Çözümler Var

Pimapen Sineklik Sonuç

Kullanımını, yaptırmayı, sipariş vermeyi, satın almayı düşündüğünüz tüm sineklik modellerinde kalitesinden, zamanında teslim emin olduğunuz yerlerden yaptırmayı unutmayın

SENGIL PROCOLOR (SİNCE1990)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>