Evinizde Sineklik Yoksa Doğal Yollar İle Korunun

Yaz veya kış aylarında olmamız hiç fark etmeden oldukça can sıkıcı hastalık ve mikrop yayıcı sivri sinekler sineklik olmadan korunma ihtiyaçlarımıza en büyük ilham gene doğadan gelmektedir. Her ne olursa olsun illaki sineklik lazım !

 

Sinekler ile doğal yollardan korun

Bahçelerimizde evimiz de rahatlıkla kullanabileceğimiz hem sağlıklı hem rahat uyku, rahat huzur sahibi olabilmemiz için doğal yöntemler şu şekildedir.

 

Sineklik Yoksa İdris Otu Var

İdris Otu :  İşini bilenlerin özellikle tercih ettiği bir bitki türüdür. Bahçesinde İdris otu yetiştirenler sinekliğe kafa kaldıranlar demektir. Kuvvetli bir kokusu olduğu için sivri sinekler özellikle İdris otunun kokusundan hiç hoşlanmazlar. Bulunduğu bölgeye giren sivri sinek İdris otuna kafa kaldıran sinek yerine geçmektedir. Sinek ilacı sanayisinde tercih edilen bir bitki türü olup karıştırdığı kimyasallar ile insanlara zehirli gaz sıkmak gibi bir şeydir .Kolay yetiştirilebilen , bakımı kolay bir doğa harikasıdır. İnsanlara bataklığı kurutmak için ilham kaynağı olmuştur.

 

Ete Lezzet Sineğe Son Veren Biberiye

Biberiye otu : İçersin insana zayıflık verir, et yemeklerine karıştırırsın lezzet verir, ekersin sineğe son verir. Böyle bir bitkiden bahsediyoruz. Yapısı itibarı ile zeytin yapraklarına benzemektedir. Özellikle Akdeniz ikliminin verimli topraklarında bolca yetişmektedir. Sineklerin sevmediği  şiddetli kokusu, bizim rahat bir nefes almamızı sağlamaktadır.  

 

Sineklik Yoksa Bir Tutam Melisa Otu Var

Yalancı Melisa Otu : Farklı bölgelerde farklı isimlerle bilinen melisa otu, limon otu ve sivri sinek otu olarak bilinmektedir. Kaynatılıp içildiği taktirde 1 tutamı 1 günlük doz olarak görün. Kana karışan narenciye kokusu ile ektiğiniz bahçenizde olmasanız bile kana karışan kokusunu sivri sinekler almaya devam ederler. Asya bölgesinde oldukça fazla tüketimi olan yalancı melisa otu miğde ağrılarına, eklem ağrılarına oldukça iyi gelmekle beraber kaynat iç sinek ısırmaz, ek bitir mevkine yaklaşmaz.

 

Sinekliğe Kafa Tutan Baş Patron Kedi Nanesi

Kedi Nanesi : Sivri sineklerin baş düşmanı sineklik sektörünü yok edecek bitki hiç kuşkusuz kedi kedi nanesi. Sinekler bu bitkiyi hiç ama hiç sevmezler. Oldukça şifalı bir bitki olan kedi nanesi kurutulup, kaynatılıp ve içildiği taktirde muhteşem şifalar verir. Sindirim sistemine iyi gelir, hazmı kolaylaştırır, iltihap sökücü bir bitkidir. Yetiştirilmesi oldukça kolay saksı içerisinde çok fazla güneş görmeyecek yerlerde yetiştirilebilir. 

 

Sineklik Yoksa Pratik Doğal Yöntemler Var !

Gündelik Hayatımızda Bitki Yetiştirmekle Uğraşmak istemiyorsanız ve bütçeniz sineklik almak için yeterli değilse doğal pratik sinek kovucu yöntemler sizi beklemektedir.

 

Sivri sineğe & Fesleğen 

Geceleri uyumadan yatağınıza en yakın bir yere yerleştireceğiniz  saksıda fesleğen geceleri kitap gibi bir uyku vaat edeceğinden emin olabilirsiniz. Sivri sineklerin uyku düşmanı gibi görmeniz yeterli olacaktır.

 

Koyu Renk Giyinmekten Kaçının ! 

Özellikle Koyu renk giymiş insanları tercih etmelerinin bir nedeni bulunmaktadır. Sivri sinekler koyu renkleri algılayabilir ve orayı yuvasıymış gibi algılayabilir. Bu sebeptendir ki açık renkli elbiseler giymeye özen gösterin.

 

1 Kase Sirke 1 Adet Sineklik Demektir

Kaseye konulmuş üzüm sirkesi  içerisine 2 dilim elma rendeleyin pencerenizin kenarına koyun gayet etkili bir çözüm olacaktır. Doğanın modelleri, sineklik modelleri karşısında üstün gelmeye devam ediyor.

 

Soğanda Etkili Çözümdür

Tıpkı sirkede olduğu gibi doğrayın pencere kenarına bırakın.Çoğu insanı rahatsız edebilir ama kötü kokusunun içerisinde bile şifa bulunmaktadır. Soluduğumuz hava içerisinde solunum yolu enfeksiyonunu temizler. Dayanırım benim için sorun olmaz derseniz sivri sinek kovmak için bire bir yöntemler arasında yerini almaktadır.

 

Terlememek İçin C vitamini Tüketin.

İnsanların gündelik hayatta terlemeleri gayet normaldir. Çok fazla terlemek anormaldir. C vitamini sağlayan meyveler terlemeyi azaltır. Sivri sinekler terlemiş ve teri üstünde kurumuş tenlerden kan örneği almayı çok severler. Ama daha tersiz bir vücut üzerinde ortamda bulunan sizden daha terli insanlara yönelmelerine neden olacaktır. Bu ayak terlemeleri ayak arkası yumşak yerlerden doku örneği almaması için sivri sineği kovmakta oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

 

1 Poşet Su

Ne demiş Barış MANÇO su üstüne yazı yazsam kalır mı ? Ama kara denizli mucitler lamba üzerine bağladıkları 1 poşet içerisindeki bir miktar su torbasını asmışlar. Sonuç ortada adamlar gayet memnun Sineğe tek celsede son vermişler inanmıyorsanız resimdeki kulübe üzerinde yazan telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

Baygon Sinek İlacının Formülü Bulundu !

 Eskiler bilir öyle pileli sineklik , mileli sineklik ortada yokken baygon vardı. El yapımı sinek ilacı kremi tarifine hazır mısınız. Cildinize sürerek şifa içinde sineklere son verin ! 1 su bardağı elma sirkesi, lavanta, kekik, nane, ada çayı 1 er serpiştir melik olacak şekilde kavanoz içerisine mümkünse cam olması daha iyi olur, otları ve elma sirkesini koyun. Ağzını sıkıca kapatın 1 hatfa boyunca her gün sallayın buz dolabında muhafaza edin. Birinci haftanın bitiminde cam kavanoz içerisi bulunan otları ayıklayın. Posa olarak kalmış yerleri sulandırarak cildinize uygulayın.

 

Yukarıda Okuduğunuz  ” Sineklik Yoksa Doğal yollar var “  adlı makalemizde olabildiğince faydalı konuları ele aldık çoğu insanın sineklik yaptıracak maddi durumları olmayabilir. Doğal çözümleri tercih edebilir.  Olabildiğince az masraflar ile hayatımızın akışını hem sağlıklı hem ekonomik hale getirmemiz bizim elimizdedir. 

 

SENGIL / Mehmet IŞIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR !

Sineklik 7 Hastalığı Dışarıda Bırakır

Sineklik İle İlgili Merak Edilen 21 Çarpıcı Bilgi

A ‘ dan Z ‘ ye Sineklik sistemleri

Hangi Sineklik Daha Kullanışlı ?

Sineklik Yaptırmak İstiyorum Diyorsan Aşşağıdaki Bağlantıya Tıkla.

Sineklik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>