Kapı seçimi yaparken, ısı ve ses yalıtımlı bir model seçmek en mantıklı seçenek olacaktır. Pimapen kapı içerisinde ki malzeme ile yalıtım konusunda iyi olmak ile birlikte diğer çeşitlere göre pimapen kapı fiyatları oldukça ekonomiktir.

Pimapen Kapı Modelleri?

Pimapen kapılar ofis, iş yeri, konut ve kamu binalarında kullanılmaktadır. Genel olarak pimapen kapılar banyo, tuvalet ve balkon kapıları olarak kullanılmaktadır. Fakat iç oda kapısı olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca son zamanlarda gelişen teknoloji ile geliştirilmiş kilit sistemleri ve dayanıklılığı sebebi ile pimapen kapılar dış kapı olarak da kullanılmaya başlamıştır. Bu gelişme ile birlikte pimapen kapı fiyatları 2018 de değişiklik gösterebilir. Pimapen kapılar diğer malzemelerden yapılan kapılara göre dış ortam etkileri olan yağmur, güneş ışını gibi durumlara karşı oldukça dayanıklıdır. Uzun ömürlü ve bakımı kolay olması en büyük avantajlarındandır.

Pimapen kapılar binanın yapısına göre standart beyaz renk olarak ya da ahşap görünümlü renk olarak üretilebilmektedir. Standart beyaz renge oranla ahşap görünümü sağlayan kahverengi pimapen kapı fiyatları farklılık göstermektedir. Sadece renk olarak model değişikliğinden ziyade binanın mimari yapısına göre kemerli pimapen kapı da üretilmektedir. Ayrıca kemerli pimapen kapı istek üzerine lamine kaplamalı olabilir.

Pimapen Kapı Fiyatı Hesaplama Nasıl Yapılır?

          Pimapen kapı fiyatı hesapla işlemi yapmak istiyorsanız ilk olarak karşılaştırılacak kapıların aynı nitelikte olması gerektiğini unutmamalısınız.

Pimapen Kapı Fiyatı Etkenleri?

-Pimapen içeriği olan PVC profilinin niteliği ve fiyatı

-Kullanılacak camın niteliği ve fiyatı

-İspanyolet sisteminin niteliği ve fiyatı

-Pervaz, mermer, aksesuar gibi kullanılacak diğer malzemelerin fiyatı

-İşçilik fiyatı

Pimapen kapı fiyatlarını araştırırken kafa karıştıracak konular arasında metretül bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü kafa karışıklığını önlemek adına metretülün ne olduğunu bilmek gerekmektedir.

Metretül Nedir?

Pimapen kapıda kullanılan ana PVC profilinin toplam uzunluğu ve büyüklüğünü tanımlayan birim olan metretül kavramı, pimapen imalatında ve pazarlamasında kullanılmaktadır.

Metretülün Kapsadıkları Nelerdir?

-Ana profil içinde kullanılan destek sacları

-Kullanılacak kanat, kasa ve orta profiller

-Bağlantı için kullanılacak orta kayıt bağlantı takozları, çektirmeler, vidalar ve contalar

Metretülün Kapsamadıkları Nelerdir?

-Pervaz, köşe ve lambri gibi detay profilleri

-Tek açılım, çift açılım ve sürme aksesuarları

-Dübel, mermer ve silikon gibi montaj esnasında kullanılacak malzemeler

-Kullanılacak cam

Metretülün kapsadıkları müşterinin üzerine yorum yapamayacağı, pimapenin üretim gereği kullanılması zorunlu kılınmış şekil, miktar ve fonksiyonlardır. Pimapenin testlerden geçmesi için zorunlu kılınmış bu standartlar üzerinde üretici değişiklik yapamamaktadır. Metretülün kapsamadıkları ise müşterinin isteklerini içermektedir. Bu sebepten ayrı olacak şekilde fiyat belirlenmektedir. Örnek olarak Aynı boyutta ki pimapen kapı için mermer kullanmak istemek ya da istememek fiyat konusunda farklılık gösterecektir. Metretül tanım olarak pimapenin üretimi ve pazarlanması gibi konulardan kullanılacak en uygun değerlendirme ve ölçü birimidir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>