Kapılara Uygun Sineklik Çeşitleri

Yaz aylarında pencereler ve kapılarımızda  kullandığımız sineklikler bütün kapı modellerine uyum sağlayabilir mi. Yani sadece pvc kapı olmak zorunda mı diye düşünenlere en etkili ve açıklayıcı içerik olabileceğini düşündüğümüz kapı sinekliği kullanım alanları, ve kullanım zamanlarını bir arada sunacağız. Öncelikle kapı sinek modellerini tanımakta fayda vardır.

 

Kapı Sineklik Modelleri Nelerdir

Kapılarımıza kullanmayı düşündüğümüz sineklik modelleri her ne kadar da avantajlı olsa da bazı modelleri bizleri özellikle sorunlu kullanımlara neden olabilmektedir.  Öncelikli olarak maddeler ile kapılara uyum sağlayan tüm sineklik modellerini aşağıdaki gibi görelim. Sonra dezavantaj sorununa göre maddeleyelim.

Kapı Sineklik Modelleri

  • Sürgülü olarak tabir edilen sineklik modellerinin tamamı kullanılır. ( Pileli, stor, duble)
  • Mıknatıslı kapı sinekliği ( Bu gerek menteşeli modele çıtçıt yerine mıknatıslı taktığımız model gerekse doğrudan asmalı içinden geçebildiğimiz ve ardından mıknatısların kendiliğinden kapandığı modeller.

Kapı Sinekliklerinde kullanmayı tavsiye etmediğimiz modeller;

Menteşeli Kapı Sinekliği : Kapılarınız da kullanmanızı önermediğimiz ilk model menteşeli olanıdır. Bunun nedeni ise örnek verecek olursak düşünün balkonunuzda kapı bir tarafa açılıyor. Diğer yandan kapı sinekliği tam tersine açılıyor. İki tarafta alan işgaline neden olmaktadır. Oldukça can sıkıcı bir durum olduğu için menteşeli modeli kapılarınızda kullanmanızı önermemekteyiz.( Aynı durum menteşeli olup da mıknatıslar ile kilitleme yapan sistem için de geçerlidir.)

Ortadan açılan mıknatıslı sineklik : Kullanımını önermediğimiz bir model ise oldukça uygun fiyata temin edilebilen ama tek seferlik desek yeridir. Mıknatısların zamanla sorunlar çıkartması ortadan açılan mıknatıslı kapı sineklik modelini tavsiye etmemekteyiz.

 

Her Kapıya Uyum Sağlayan Kapı Sineklikleri

Kapılarınıza kullanmayı düşüğünüz sineklik modelleri bugün maddesi ne olursa olsun ister ahşap kapı, ister demir kapı, ister alüminyum kapı ve de isterseniz pvc kapı hepsine uyum sağlamaktadır.

 

Hatta pileli sineklik modelleri iki duvar arasına bile kullanılabilir. Kendinizi hiçbir şey ile kısıtlamayın . Kapı sinekliği ile istediğiniz bütün kapılarınızı sinek geçirmez zırh olarak kullanabilirsiniz.

 

Kapı Sinekliği Her Zaman Kullanılır mı

Yaz aylarında bizi sivri sineklerden korumaya yetecek olan sineklikler özellikle kış mevsiminde kullanmasını veya kapılarınızda durmasını pek fazla onaylamamaktayız. Bu bütün sineklik modelleri için geçerlimi hayır.

 

Menteşeli Kapı Sinekliğini : kış aylarında menteşelerinden sökmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise sinekliğin rüzgardan camlara çarparak, ya camı kıracaktır, yada  menteşeli kapı sinekliğini kıracaktır.

 

Pileli kapı sinekliği : Kışın yerinden sökmemize gerek kalmadan oldukça kolay bir şekilde sinekliğimizi sadece açık konumda bütün bir kış tutarak sinekliğimize veya camlarımıza hiçbir zarar vermeden kullanmamıza olanak sağlayacaktır.  Katlı tülleri yani sürgülü kapı sinekliği sistemine sahip olması güvenle her zaman kullanabileceğimiz ürün modelidir.

 

Kapı Sinekliği Fiyatları Nelerdir

Sineklik modellerini tamamını kapılarımızda kullanabileceğimiz için modellerine göre fiyatlar değişmektedir. Sadece modellerine göre mi tabi ki hayır kapı sineklik fiyatlarına etki eden diğer önemli unsur ise sizin ölçülerinizdir. Modellerine göre ortalama fiyat verecek olursak ;

 

Menteşeli Kapı Sineklik Fiyatları : 100 TL (ortalama fiyatlar)

Pileli Kapı sineklik fiyatları :          160 TL   (ortalama fiyatlar)

Duble Kapı Sinekliği Fiyatı  :          220 TL   (ortalama fiyatlar)

Stor kapı sinekliği Fiyatları :          180  TL   (ortalama fiyatlar)

 

Yukarıda vermiş olduğumuz kapı sineklik fiyatları tamamen ortalama oalrak verilmiştir. Bu konuda detaylı ve en güncel sineklik fiyatlarımızı 3 günde kargo % 22 fiyat avantajlar sağladığımız sineklik satış sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Sineklik

Kapı Sinekliği Satış Sayfası

Müşterilerimize en doğru bilgi aktarımı, en kaliteli sineklik ürünleri, satış sonrası desteğimizi sürdürdüğümüz sineklik satış sayfamıza aşağıdaki bağlantıdan doğrudan ulaşabilirsiniz.  Sizin ölçünüze göre imal ettiğimiz tüm sineklik ürünleri, modelleri her zaman en ekonomik hali ile müşterilerimize sunmaktayız.

 

SENGIL Procolor Pvc pencere profil üretim fabrika güvencesi ile ( Since 1990)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>