Sivri Sinekler Kışın Ne yaparlar

Uğrunda kurulmuş ağır sanayiler gerek sineklik, gerek sinek ilaçları, gerek doğal çözümler olsun uğrunda profesörleri, makine sanayisini, işçi ve usta kesimini en önemlisi işletme kesimini beraberinde sürükleyen sivri sinekler kışın nereye gider. Eminiz ki daha önce bunu düşünmüş ama araştırma yapma gereksiniminde bulunmamıştınız. Şimdi bizleri yaz aylarında çileden çıkartan sivri sineklerin kışın neden tacizlerine maruz kalmadığımızı açıklıyoruz.

Sivri Sineğin Kış İle İmtahanı

    Sivri sinekler oldukça fazlaca kanla beslenseler de aldıkları vitamin yetersiz kalmasından kaynaklı ısı değerlerine oldukça fazla hassastırlar. Güneşin 50 derece sıcaklıkta olduğu ama sadece ufak bir bulut parçası güneşin önüne geçmesinden kaynaklı oluşan hava soğumasından dahi etkilenirler.

 

    Kış mevsiminde özellikle düşük hava koşulları, yetişkin oldukça kana doymuş sivri sinekleri sadece kana susamışlığı değil eceline susamışlığı zamanının geldiğine işarettir. Hayatta kalma şansları kalmamıştır.

 

    Anne ve baba sivri sinekler bizlerden aldığı yetkiye ve kuvvete dayanarak bahar aylarında bizlere miras olarak bıraktığı larva ve yumurta halindeki sivri sinekler  saldırıya geçeceği bahar ayına kadar büyümeye ve yaşamaya devam eder. Yani kış bitiminden yaz başlangıcına geldiğimizde bizlere musallat olan sivri sinekler geçen yazın çocukları olarak karşımıza çıkmaktadır.

    Sivri sinekler kışın nereye gider diye merak edilmiş konu tamam şimdi mesai saatleri içerisinde nasıl yaşarlar onu öğrenelim.

 

Sivri Sinek Gün İçerisinde Ne Yapar ?

İnsanların olduğu mekanlarda yaşayan sivri sinekler özellikle akşamüzeri, sabaha karşı kuşluk vakitlerinde faaliyet gösterirler. Yoğun olarak kan emdikleri saat dilimi olarak 2 saati geçmemektedir. Peki geriye kalan günün 22 saat diliminde nereye gidiyorlar veya ne yapıyorlar.

 

Yüksek ışık rüzgar, nem oranı, v.b gibi  günlük hava koşulları sivri sinekleri olukça etkilediği için boş zamanlarında bitkiler, ağaç yaprakları çalı araları gibi bol oksijen az nem gibi yerlerde gecenin gelmesini beklemektedirler. Gerek boyları, renkleri, bulundukları  ortamlar neticesinde bizim onları fark etmemiz neredeyse imkansızdır.

Kışın sivri sinekler nereye gidiyor, sivri sinek gün içerisinde ne yapar öğrendik bir yaz boyunca önlem aldığımız diğer ürünler kışın ne oluyor.

 

Kışın Bir Sürü Para Harcadığımız Sinekten Korunma Ürünleri Ne oluyor

   Yazımızın en başında belirttiğimiz gibi uğrunda sanayisi kurulan  sivri sinek problemi gerek sineklik, sinek ilaçları, bitkisel çözümler v.b gibi ürünler. Çeşit çeşit sineklik modelleri, sinek ilacı modelleri iksirler karıştırarak vücudumuza sürdüğümüz bitkisel çözümler. Bitkisel olanları kenara bırakarak sinek ilaçlarını da almayı bırakırız.  Sineklik ürünlerimizi yerinden sökerek fırtınadan sağa sola çarpmaması için kapalı tutmalı veya sürgülü sistemler ise tamamen açık vaziyette tutmalıyız.

 

Faydalı Linkler


Sineklik Yoksa Doğal Çözümler Var

Sineklik 7 Hastalığı Dışarıda Bırakır

Pratik Sineklik Almak için 5 Neden

Sineklik

Hangi Sineklik Daha Kullanışlı ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>