Sera Klips Çeşitleri

            Sera içerisinde yer alan örtülerin birbirine tutturulması ve muhkem hale getirilmesi için kullanılan ürünlere genel olarak sera klips denmektedir. Tamamen talebe ve ihtiyaca göre birçok sera klips çeşidi mevcuttur. En çok tercih edilen türlerinin başında sekmanlı klips gelmektedir. Yuvarlak klipsler ise sera örtülerinin daha donanımlı ve yuvarlak hatlı olanları için kullanılmaktadır. Yuvarlak modellerinin yanına daha ucuz ve kullanışlı olan düz klipsler de mevcuttur. Oluklar da klipsler ile birlikte kullanılmaktadır. Sera içerisinde akıtılması gereken suların en modern ve korunaklı bir şekilde akıtılması için sera klipsleri ve olukları tam donanımlı olarak hizmet vermektedir.

  Tavan Lambiri Nedir ve Uygulama Alanları

            İç dekorasyon ürünlerinin başında kullanılan ve tamamen estetik görüntüler oluşturmak için evlerin ve iş yerlerinin yükseltilerinde kullanılan süslemelere tavan lambiri denmektedir. Genellikle ahşap malzemesi için üretilmektedir. Bazı yapılarda duvar ve tavan iç içe geçirilerek birlikte üretilmekte ve tasarım alanlarına aktarılmaktadır. Kir tutmama özelliklerine sahiptir. Aynı zamanda temizliği kolaydır. Genel görüntü içerisinde her zaman için parlak ve temiz bir dekoratif estetikleri sunmaktadır. Bu nedenle hemen hemen her yerde uygulama alanlarına sahiptir. Büyük iş yerlerinin kabul odalarında toplantı salonlarında geniş yükseltiler eşliğinde özel cilalama yöntemleri ile birlikte son on yılda çok fazla kullanılan bir dekorasyon ürünüdür.

 Ucuz Pencere Çeşitleri

            Genellikle ahşap malzemelerden bir araya getirilerek üretilen ucuz pencere çeşitleri kulübeler, yazlık alanlar ve müstakil evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda ahşap ürünlerinin revaçta olması ve dekoratif olarak popülerlik kazanması ile birlikte birçok ofis içi süslemesinde de bir tarzı ve rustik gelenekleri yansıtmak amacıyla da ucuz pencere kullanılmaktadır.

 Pencere Profilleri

            Pencere profilleri özellikle hazır pencere seçeneklerinde tercih edilmektedir. Folyo kaplama olan modelleri oldukça revaçtadır. Kaplama içermez. Kolay bir şekilde yerinden çıkarılma ve istenilen yere taşınma gibi özellikleri mevcuttur. Aynı zamanda pencerelere sonradan eklenen profiller vasıtasıyla her zaman kullanışlı ve portatif bir özelliğe de sahiptir. Çeşitleri mevcuttur. Tek kanatlı ve çift kanatlı olan seçenekleri mevcuttur. Tek kanatlı olanlar genellikle evlerde ve mutfaklarda tercih edilirken çift kanatlı olanlar daha büyük alanlarda ve havalanması şart olan işletmelerde pratik olarak kullanılmaktadır. Alüminyum olan modelleri ise daha gelişmiş ve daha pahalıdır. Ancak uzun ömürlü olmaları sebebiyle birçok yerde tercih edilmektedir.

 Procolor Seçenekleri ve Avantajları

            Kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan yeni bir model olan procolor sistemi öncelikle ısı yalıtımı konusunda otomatik hizmetler sunmaktadır. Procolor sistemi ile üretilen kapı ve modeller de içerideki sıcaklığın dışarı çıkması engellenmektedir. Aynı zamanda ışık yalıtımı konusunda da son derece avantajlı bir üründür. Konfor ve sağlamlık ön planda tutularak üretilmektedir. Tamamen ekonomik bir ürün olması vasıtasıyla da insanlar tarafından talep değeri yüksektir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>