İnsanların yaşamında önemli bir yere sahip olan pencereler, asırlar boyunca ahşaptan üretilmiştir. Ülkemizde de son yıllara kadar ahşap pencereler popülerliğini koruyordu. Macunları eskiyen, çatlayan ve tek camlı olan pencereler her zaman sorun çıkarıyordu. Isı camlı olanlar bile yalıtım özelliği olmadığı için içeri hava sızdırıyordu. Boyama işlemi üç beş yılda bir mecburen yapılıyordu. Pvc pencereler çıkınca bütün bu sorunlar tamamen ortadan kalktı.

            Dört bir tarafı contalı olan ve dört bir tarafı aynı anda kilitlenebilen pvc pencereler yüzde yüz yalıtım sağlamaya başladı. Hazır pencere grubundaki ürünler de pvc özelliği ile üretilmeye başlandı. İç tarafındaki conta ve cam kenarındaki conta, yağmur, toz ve is gibi dış etkenleri engellemektedir. Menteşe, kilit ve özel kulp seçenekleriyle takım şeklinde satışa sunulan hazır pencereler, ucuz pencere kategorisinde değerlendirilen kaliteli ürünlerdir. Hazır olması nedeniyle fabrikasyon kategorisinde üretilmektedir. Belli ebatları vardır. Hazır pencere ebatlarına göre yapı çalışmalarını gerçekleştirebilirsiniz. Böylece pvc yaptırma ücretinden tasarruf etmiş olursunuz. Isı yalıtımı, su yalıtımı ve toz yalıtımı gibi kategorilerde, Procolor istediğiniz çözümleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

  Lambirlerle Tavanlar Daha Güzel

            Lambir, mağaza, resmi kurum, ofis ve düğün salonu kategorisinde gerçekleştirilen özel tavan tasarım çalışmasıdır. Tavana istediğiniz renk ve desen çalışmasını kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Mermer tasarımı, granit tasarımı, geometrik tasarımı, desenli lambir tasarımı ve ahşap tasarımı, genel tasarım özelliklerine göre değerlendirmektedir. Montaj özellikleri farklı olan bu yapı malzemelerinin çerçeve özellikleri, paslanmayan ve parlak alüminyumlardan oluşmaktadır. Bu ürünlerin dayanıklı olması ve renklendirme özelliklerine sahip olması, dekoratif özelliklerinin mükemmel olmasında etkili rol oynamıştır. Özellikle tavandaki pis su borularının kapatılmasında tavan lambiri kullanılmaktadır. Elektrik tesisatları, tavan alçıpan çalışmaları ve duvar kağıtları çalışmaları ile uyumlu özelliklere sahiptir. Gerek renk olsun, gerekse şekilsel olsun, istediğiniz özellikleri bir araya getirebilmektedir.

  Klips Dünyasının Yeni Üyesi

            Klipsler, pratik montaj işlemlerinin en çok tercih edilen küçük malzemesidir. Seracılık kategorisinde değerlendirilen bu klipslerle, sera montaj işlemleri, çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Hızlı, pratik ve etkili çözüm yöntemlerini benimseyenler için sera klips malzemeleri, bu sektörde gerekli olan pratik çözümleri sizler için bir araya getirmektedir. Sekman, düz, yuvarlak ve rişel gibi modellere sahip olan bu klipslerle, sağlam seralar yapılabilir. Köşelere ve sera malzemeleriyle uyumlu özellikleri, sağlam bir tasarım için oldukça önemlidir. Seracılık kategorisindeki bu pratik klipsler, güneşin zararlı etkilerine ve kış aylarındaki soğuk havanın zararlı etkilerine karşı oldukça dayanıklıdır.

            Yoğun yapısı sayesinde dış etkenlere dayanan bu ürünlerin tasarımsal özellikleri de sağlamdır. Geçirmeli tekniği ile sera plastiğini en iyi şekilde kavramaktadır. Rüzgar ve benzeri etkenlere karşı dayanıklıdır. Tel, ip veya benzeri malzemelerle sera yapımı devrini kapatan bu klipslerle, sağlam ve dayanıklı seracılık çalışmaları kolaylıkla yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>