Sineklik evin kapı ve pencerelerinde, kısacası sinek ve çeşitli canlıların girebileceği hemen her alanda kullanılması gerekli olan bir eşyadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında ev, iş yeri gibi bölgelerin çevresindeki sineklerin sayısı artar ve iç alandaki yaşamı etkiler. Sineklerin olduğu bir ortamda iş yapmak, yaşamak veya uyumak oldukça zordur. Aynı zamanda sinekler dışarıdan pis maddeler ve hastalıkları da evin içerisine taşımaktadır. Bu sebeple sineklik büyük bir ihtiyaçtır. Son dönemeler de sineklik tasarımları farklılıklar göstererek, daha kullanışlı ve uzun ömürlü modeller üretilmeye başlanmıştır. Bu modellerden bir tanesi de mıknatıslı sineklik modelidir. Mıknatıslı sineklik modeli son birkaç yıldır yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmış ve hemen her bölgeden insan bu tasarıma olumlu cevap vermiştir. Mıknatıslı şekilde tasarlanan sineklikler gittikçe daha fazla alanda karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Mıknatıslı sineklik Fiyat Listesi İçin Tıklayın.


Mıknatıslı sineklikler özellikle taşıma ve maliyet olarak bakıldığında, en sık tercih edilen sineklik modeli konumuna gelmiştir. Sineklik hafif bir tülden ve tülün kapıya tutulmasını sağlayan raptiyelerden meydana gelmektedir. Orta kısmında yukarıdan aşağıya mıknatıs barındırmaktadır. Popülerliği gittikçe artan mıknatıslı sineklik, oldukça kullanışlı bir ürün haline gelmiştir. Standart mıknatıslı sineklik kapı pervazına ve kenarlarına raptiyeler ile yerleştirilir. Sonrasında tüm köşeler sabitlendiğinde ise kullanıma hemen başlanabilir. Tülün altında bulunan mıknatıs kısmı yaklaştığında alttaki mıknatıs ile birbirini tutmaktadır. Bu sebeple ürünün adı da mıknatıslı sineklik olarak belirlenmiştir.

Ahşap, PVC ve Alüminyum Kapılar

Mıknatıslı sineklik modeli de esasında tüm diğer sineklikler gibi evin, mekanın iç bölgesini sineklerden ve dış etkenlerden korumak amacıyla tasarlanmıştır. Ancak bu tasarımın dikkat çekici yanı kullanımının oldukça kolay olması ve son dönemde giderek popülerleşmesinden kaynaklanmaktadır. Mıknatıslar biri geçerken birbirinden kurtularak açılırken biri geçtikten sonra yine yaklaşarak birbirini tutmaktadır. Bu sebeple özellikle geçişlerin sık yaşandığı kapı gibi bölgelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kapıdan geçen kişilerin manuel olarak sinekliği açıp kapatmak zorunda olmaması birçok açıdan kullanıcıya avantaj sağlamaktadır.

Mıknatıslı sineklik tasarımının en kullanışlı yanlarından biri de kurulumunun kolaylığıdır. Sineklik kurulumu için uzman bir ekibi ihtiyaç duymadan herkes sinekliği kurabilmekte ve hemen sonrasında kolayca kullanabilmektedir. Ayrıca mıknatıslı sineklik ürününün bu kadar tercih edilmesinin bir sebebi de başka bir yere taşınma işlemi gerçekleştiğinde kolayca çıkarılarak başka bir yere takılabilmesinden de kaynaklanmaktadır. Temizlik konusunda da oldukça kolaylıklar sağlayan mıknatıslı sineklik modeli özellikle ev hanımları tarafından tavsiye edilmektedir.

Genellikle kapı boyları standarttır. Ancak mıknatıslı sineklik her boyutta üretilebilir. Ahşap kapılara raptiyeler ile tutturulması sağlanan sineklik, PVC ve alüminyum kapılarda da çerçeve kullanılarak tutturulmaktadır. Yani hemen her kapı modelinde mıknatıslı sineklik kullanılabilir. PVC ve Alüminyum kapılar için ek sineklik çerçevesi takıldığından ürünün ömrü de fark edilir oranda daha uzun olmaktadır. .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>