Banyo tavanlarına düzgün bir yapıya sahip olsalar bile çoğu zaman fazla nemden ötürü kararmalar ve küf olabiliyor. Bu durumu önlemek için banyo tavan kaplama işlemi tam bir çözüm olmaktadır. İşçiliğinin basit olması, kolay bir şekilde kısa sürede tamamlanması ve düşük maliyeti sebebi ile banyonuza yaptıracağınız bu işlem rutubet ve küften kurtulmanızı sağlayacaktır. Küf, rutubet ve nem zaman ile sağlığınıza zarar verebilmektedir. Bu sebepten ötürü tavan kaplama ile bunu önleyerek sağlığınızı korumanın yanı sıra banyo tavan kaplama çeşitleri ile güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Banyo Tavan Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

-Desenli Banyo Tavan Kaplama

Farklı desen çeşitleri ile şık dekorasyon sağlamak ile birlikte yalıtımınızı yapabilmektesiniz.

-Pres Baskı Banyo Tavan Kaplama

Preslenerek ortaya çıkan desenleri ile şıklık sağlamaktadır.

-Ekonomik Banyo Tavan Kaplama

Sadeliği sevenler için birebir olmaktadır. Ekonomik açıdan isminden de anlaşılacağı gibi faydalıdır.

-Enjeksiyon Baskı Banyo Tavan Kaplama

3 boyutlu desenleri ile çok şık bir dekorasyona sahiptir. Banyo tavan kaplama malzemelerinin kalınlığı yalıtım açısından bir fark göstermemektedir. Hangi kalınlıkta olursa olsun aynı yalıtımı sağlamaktadırlar.

Banyo Tavan Kaplama Fiyatları?

          Banyo tavan kaplama fiyatları seçilen model ve ürüne göre değişiklik göstermektedir. Kaliteli malzeme kullanıldığından emin olmak gerekmektedir. Aksi durumda kalitesiz mal kullanılan çıkan işçilik ilerleyen zaman ile sorunlara sebep olacaktır. Bunun yanı sıra oluşabilecek küf ve rutubet sağlınızı etkileyebilecektir. Bu yüzden güven veren ve yıllarca bu iş ile uğraşmış firmalar seçilmelidir.

Banyo Tavan Kaplama Uygulaması?

İşçiliği teknik açıdan kolaydır. Tavan kaplama malzemeleri hafif olduğu için ağırlık yapmaz. Fakat dikkat edilecek konu ve en önemlisi tavan kaplama yapılacak tavan duvarının düz olmasıdır. Ayrıca tavan kaplamanın gönyeleri tam olarak alınmalıdır.

-İlk yapılacak işlem tavan kaplama malzemesinin alt tarafına aynı oranda yapıştırıcı sürülür.

-Sonraki işlem ise tam ölçüldüğü gibi ve çıkıntılara dikkat edilerek, tavan kaplama malzemesinin kendi yapıştırıcısı kullanılarak tavana yerleştirilmesidir.

-Kaplama malzemesinin düzgün ve tek bir parça şeklinde çıkmasını sağlamak için en uzun ve en uygun tavan kaplama yeri olan giriş kapılarından başlanmalıdır.

Banyo Tavan Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Strafor

Strafor, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın birçok bölümünde kullanılmaktadır. Banyo tavan kaplama malzemeleri arasında da olan bu malzeme, kullanışlı ve işçiliği kolaydır. Yalıtım konusunda iyi olan bu malzeme sert olmasından dolayı çabuk kırılmaz ve sağlamdır. En çok tercih edilen malzemedir. Ekonomik, kullanım ve işçilik açısından avantajları bunun sebebidir. Özellikle enjeksiyon kaplamalar rutubet ve nem sorunu ile sürekli karşılaşanlar için tam bir çözüm olacaktır. Havayı içeri hapsetme özelliği sebebi ile sorun yaşatmayacaktır.

Kartonpiyer

Biraz zahmetli bir iş olmasına karşın yalıtım konusunda iyi bir tavan kaplamasıdır. İşçiliği sebebi ile toz, alçı gibi kirlenme sebepleri mevcuttur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>