ASMA TAVAN SENGIL

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan asma tavan sistemleri hem estetik hem de fonksiyonel özellikleri ile oldukça tercih edilmekte olan sistemler arasında önemli bir yere sahiptir. Gerek ısı ve ses yalıtımı konusunda gerek ise kullanıldıkları mekanlarda şık görüntüler oluşturulması adına çok farklı kullanım imkanları sağlamaktadır. Ayrıca bazı durumlarda yapı veya mekanlarda mevcut olan kötü görüntülerin kapatılması konusunda da oldukça etkili sistemler olmaktadır.

Bazı yapılarda bulunan duvar döşeme, çeşitli tesisat boruları ve kabloların düzensiz bir şekilde konumlandırılması ve bu bağlamda görüntü kirliliğinin oluşması neticesinde sıklıkla tercih edilen asma tavan çeşitleri beklentileri karşılar özelliklere sahip olmaktadır. Bu nedenle asma tavan fiyatı konusu da sahip olduğu yapı özelliklerine göre değişmektedir.

Çeşitli yapısal ve fonksiyonel özellikleri sayesinde her türlü mekân ve ihtiyaca uygun seçenekler sunmaktadır. Dolaysıyla çeşitli iş yerleri, mağazalar, resmi kuruluşlar, hastaneler, ofisler veya evlerde kullanıma uygun olup, kolay temizlenebilme özelliği ile birçok avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde kullanılmakta olan asma tavan modelleri birçok seçenek sunmaktadır. Kullanım alanı ve amacı doğrultusunda tercih edilmekte olup, bu bağlamda da yapısal ve sunmuş olduğu avantajlar neticesinde asma tavan fiyatları farklılık göstermektedir.

Metal Asma Tavan Modelleri

Yapısı gereği sağlam ve dayanıklı olan bu asma tavan sistemleri hastane, okul veya kamu binaları gibi toplu kullanım alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulandığı alana ferahlık kazandıran, ses ve ısı yalıtımı konusunda önemli özelliklere sahip olan modeller olmaktadır. Hafif oluşu ve temizlik açısından kullanım kolaylığı sağlaması tercih edilme nedenleri arasında önemli bir nokta olmaktadır. Ayrıca oldukça pratik bir montaja sahip olan bu sistemler hijyenik özellikleri ile fark yaratmaktadır.

Taşyünü Asma Tavan Modelleri

Bu asma tavan sistemleri sahip oldukları yapıları gereği genelde beyaz renk olarak üretilmektedir. Fakat istekler doğrultusunda ve alan kullanımına uygun olacak şekilde çeşitli renk seçenekleri de bulunmakta olup, boyanabilme özelliğine de sahiptirler. İçeriğinde ateşe dayanıklı malzeme ve maddelerin bulunması sayesinde yangın gibi olumsuz durumlar karşısında dayanıklı bir yapı niteliğindedir. Dolayısıyla oldukça güvenli ve sağlıklı sistemler olmaktadır. Isı ve ses yalıtımı avantajları da sağlamakta ve bu nedenle de oldukça tercih edilmektedir.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Elektrik ve çeşitli tesisat döşemelerinde kullanım kolaylığı sağlayan ve bunların gizlenmesi konusunda önemli derecede etkili olan sistemler olmaktadır. Ayrıca yapısı gereği yangına dayanıklı modeller olup, genelde iç mekân asma tavan olarak tercih edilmektedir. Hafif yapısı ile depreme dayanıklı özelliklere sahip bina kullanımları için uygun olmaktadır.

 

Alüminyum Asma Tavan Modelleri

Metal plakaların birleştirilmesi neticesinde oluşan bu modeller, kullanım açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmaktadır. Yapısı gereği oldukça dayanımlı ve kullanışlı sistemlerdir. Ayrıca pratik bir montaj kolaylığı sağlamakta ve spor salonları, bankalar, çeşitli iş yerleri, ofis veya hastaneler gibi daha birçok kullanım alanı bulunmaktadır.

Vektörel Asma Tavan Modelleri

Vektörel asma tavan modelleri genelde tavan yüksekliği fazla olan alanlarda bu yüksekliğin düşürülmesi amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca bu sistemler sayesinde oluşan tavan boşluğuna erişimin sağlanması ve bakımının yapılması adına önemli derecede kolaylık sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>