Sineklik Kur / Tak Ekonomini ve Sağlığını Korumana Bak !

 

 Burada eminiz ki ne demek istediğimiz konusunda biraz tereddütte kalmış olabilirsiniz. Sineklik takarak sağlığımızı nasıl koruyalım diye düşündüğünüzü düşünür gibiyiz. Evimize veya iş yerlerimize takacağımız sineklik ile nasıl sağlığımızı koruyabiliriz diye düşünenleri bu konuda hemen aydınlatalım. Öncelikle sağlık için sineklik 

 

Düşünün evinize bir pileli sineklik takmak veya taktırmak istiyorsunuz. Bunu en önemli sebep olarak gördüğünüz sivri sinek ısırması ile sizi rahatsız eden yakıcı etkisinden dolayı düşünüyorsunuz. Peki Sivri sineğin veya diğer haşarat böceklerinin sağlığımızı ciddi derecede  tehdit edecek  hastalıkları beraberinde getirdiğini biliyormuydunuz ?

 

 Veya geçici çözüm olarak ilk elimizi attığımız zaman bulunduğumuz ortamda durmadan sıktığımız sinek ilaçlarının sağlığımızı tehdit eden DEET kimyasalının sinir sistemlerimizde zehirlenme durumlarının olabilme etkisi, hele bir de ortamda bulunan ve sivri sineklerden rahatsız olmasın diye kundaktaki bebeğin soluduğu hava ? 

 

Pencerelerimize sineklik takarak ortamımıza almadığımız sivri sinekler sayesinde hangi hastalıklardan kendimizi koruduğumuzu öğrenelim.

 • Batı Nil Virüsü
 • Zika Virüsü
 • Sarıhumma
 • Dang Humması veya Dang Ateşi
 • Chikungunya
 • Ve en önemlisi de SITMA HASTALIĞI

Özellikle sıtma hastalığını % 90 oranlarında sivri sineklerin yaydığını düşünecek olursak sinekliğin bizleri ne kadar çok hastalıktan koruduğunu görmemiz yeterli olacaktır. Ama sineklik yaptırmak istiyorum kararımı verdim diyerek hemen karar vermemekte fayda var imalatı hatalı yapılan sineklikler ortamlarımızda bizlere yine zarar vermeye devam edecekler.

Kaliteli Sineklik Modellerinin Püf Noktaları

 

Kaliteli sineklik denildiğinde aslında kimileri şu soruyu kendi kendilerine sormadan edemeyeceklerdir. Sineklik nasıl kaliteli olur sinekliğin markası yok hepsi aynıdır düşüncesi aslında tamamen hatalı bir düşüncedir. Hemen bu konuyu şu şekilde ele almakta fayda görüyoruz. 

İnternet üzerinden pileli sineklik almak için araştırma yapıyorsunuz ve bir site üzerinden karar verdiniz, aldınız ve evinize sinekliği montaj yaptınız  ilk gün fark etmediniz akşam güzel bir çay sohbeti arasında evinizin içerisinde yine sinir bozucu, hastalık taşıyıcı bir sivri sinek gene sizi rahatsız ediyor. Nasılsa pencere sineklik ile tamamen kapalı sebebini bir türlü bulamıyorsunuz bu 1. gün 2. gün ve 3. gün hep böyle gene bilindik sinek ilaçlarına başvurdunuz sonuç gene hastalık gene sivri sinek. 

 

Öncelikli olarak yaptırmak istediğiniz sineklik ürününü kalitesinden, yaptırmak istediğiniz firmanın titiz işçilik erbapları olduğundan emin olunması gerekmektedir.  Hatalı sineklik var ama siz ne olduğunu bilmiyorsunuz işte bu noktada sinekliğin püf noktası dediğimiz bölüme geçiyoruz nedir bu püf noktalar.

 • Pileli sinekliğin alüminyum profil ile sineklik katlı tüllerin arasında kalan yerde açıklık kalmıştır bunu montaj yaptıktan sonra neredeyse görmemiz imkansız. ( Sineklik Tüllerin alüminyum profil içerisinde dahi olsa kapandığından emin olunması lazım !
 • Özellikle sürgülü sinek modellerinin ( Pileli sineklik, stor sineklik, akordiyon sineklik, duble sineklik v.b) tamamında buna dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Yine katlı tüller yani sürgülü sineklikler üzerinde kesik varsa asla anlaşılamaz bu konuda SENGIL Sineklik Sistemlerinin kalitesi kesinlikle tartışılmamaktadır.
 • Menteşeli sineklik ürünlerinin püf noktaları ise gerdirilen sineklik tülleri arasında çatlakların olmaması özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer konu arasındadır. Göz ile fark edilebilecek düzeydeki çatlakları tespit etmeniz oldukça kolay olacaktır. 

Öğrendiğimiz sineklik püf noktaları ile en merak edilen bir diğer konuya değincek olursak kış geldi sinekliğim  kar, yağmur ve fırtınadan nasıl koruyacağım diye düşünmenize gerek yok.

 

Mevsimsel Sineklik Kullanımı

 

Bildiğiniz gibi sinek hastalıklarından girdik mevsimsel sineklik nasıl kullanır demeye kadar geldik oldukça önemli olan konulara değindik. Pencere sineklik örtülerimizi kurduk. Kış mevsimi geldi çattı dışarıda olabildiğince fırtına var bu konuda sürgülü sineklik sistemlerini korumak oldukça kolaydır.

 • Sürgülü sistem olan bütün sineklik sistemini kışın açık konuma getirin.
 • Açık konumda iken yağmur, kar ve fırtınadan tekrar açılıp sineklik tüllerinin zarar görmemesi için sabitleyin bu bant olur veya vida yardımı ile sürgülü model sineklik içerisinde yer alan ayar yerini daha da sıkarak sert konuma getirin. Kısacası açılmasını önleyin.
 • Bu sistem kapı sineklik modelleri için de geçerlidir.

Bu sayede fırtınanın pimapen sineklik üzerinde açık olması rüzgarın zarar vermesini tamamen engelleyecektir. Bu durum menteşeli sineklik modellerinde ise daha farklıdır.

 • Menteşeli sineklik sistemlerinde kışın takılı olan sinekliğinizi menteşelerin içerisinden çıkartın, sineklik cam kırıklarına neden olmaması açısından oldukça önemlidir.
 • Uygun ortamlarda menteşeli sinekliğinizi muhafaza edin  yaz aylarında temizledikten sonra tekrar menteşelerine sabitleyin.
 • Bu uygulama kapı sinekliği içinde geçerlidir. Pencere sineklik ile bağlı kalmayın.
 • Mıknatıslı sineklik modelleri için ise  hem kapı hem pencere olmak sureti ile kış mevsiminde mıknatısların zarar görmesini ve sudan etkilenmemesi için yerinden sökün.

Pimapen sineklik ile bütünleştiğinde pencerelerimizin havası oldukça değişir. Kapattığınız klimalar sayesinde açık cam sineklik ile püfür püfür ortamlar sağlar. Mevsimsel sineklik kullanımını öğrendiğimize göre insanların tercihleri arasında en çok merak ettikleri  sineklik sonuçlarını göz önünde bulundurduğumuzda ise kullanımına göre sineklik modellerini tanıyalım.

 1. Pileli sineklik            ( Doğru tabir edilmiş )
 2. Menteşeli Sineklik     ( Doğru tabir edilmiş )
 3. Cam Sineklik               ( Yanlış tabir edilmiş )
 4. Stor Sineklik                 ( Doğru tabir edilmiş )
 5. Kapı sineklik                   ( Doğru tabir edilmiş )
 6. Pencere sineklik              ( Doğru tabir edilmiş )
 7. Pimapen sineklik               ( Yanlış Tabir edilmiş )
 8. Mıknatıslı sineklik                ( Doğru tabir edilmiş )

 

Yukarıda belirtilen sineklik modelleri arasında Doğru / Yanlış tabirleri bulunmaktadır.  Aslında bunu yapmamızdaki amaç kafalardaki karışıkları ortadan kaldırmak için yapılmış sistemdir.  Cam sineklik diye bir sineklik modeli bulunmamaktadır. Buradan bütün modellere tek bir sayfanın linki verilmiş olup istediğiniz bütün modellerini ve sineklik fiyatları ile ilgili net bilgiler öğrenmeniz açısından verilmiştir.

Sineklik Ekonomik Olarak Nasıl Temin Edilir ?

Pratik sineklik kurulumu ile ilgili daha önce bir konu duydunuz mu ? Veya sineklik fiyatları nasıl daha ekonomik hale getirilebilir diye düşündünüz mü ? Elbette bunlar mümkün sinek ürünlerinizi ürünler sayfamızdan sineklik bölümünü seçerek size en uygun model, ölçü ve fiyatlar ile teklif iste kısmından doğrudan teklif isteyebilirsiniz. Bu ne demek sinekliğin uygun olması ile ne ilgisi var dediğinizi duyar gibiyim ;

 • Kendiniz sipariş vereceksiniz.
 • Evinizde klima karşısında kapınıza kadar kargo yardımları ile sineklikler gönderilecek.
 • Montajını Kendiniz yapacaksınız.
 • Rahatsız edici sineklerden kimyasal sinek ilaçlarından kurtulacaksınız. 

Bunun kazandırdıklarını durmadan şu şekilde özetlemeye devam etmekte fayda görüyorum.

Dışarıdan yaptırmaya kalksanız usta ölçü almaya gelecek 1. maliyet, imalatını yapmaya gidecek 2. maliyet, gelecek tekrar sineklik montaj yapacak 3. maliyet ( Daha sinekliğin maliyeti yok ) bu saydığım 3 maddeyi de her bir sineklik modelleri için 1 adet başına 50 TL ekstra ücret demek 10 adet sinekliğinizin olduğunu düşünün 500 TL Sadece maliyete para ödersiniz. ve üstüne sinekliğin ücretini ödemek zorunda kalırsınız.

 

Sinekliğinizi kaliteli, pratik sineklik kurulumu ile SENGIL Şirketinden almanız durumunda sadece 1 pencereye 80 TL sineklik ücreti 150 TL kapı sineklik ücreti ödersiniz. 

Bu kazancınızı sadece bizimle iletişime geçerek yaptınız.

Sağlamış olduğunuz bu kazanç ise pileli sineklik fiyatları, cam sineklik fiyatları, pimapen sineklik fiyatları, pencere sineklik fiyatları, kapı sineklik fiyatları ve bütün sineklik modelleri için geçerli olacaktır.

 

SENGIL Sineklikler İle Farkınız Olsun

 

Sengıl Sineklik Sistemleri İle Farkınız Olsun

Sizler için SENGIL Procolor Fark yaratan en kaliteli modelleri en ekonomik fiyat avantajları ile sunmaktadır. Üretim aşamasında bütün kalite kontrol merkezlerinden geçirilerek yapılan üretim ve imalatlarımız müşterilerimize satış sonrası desteğimiz ile de devam etmektedir. Ürettiğimiz her üründe olduğu gibi sineklikte farkınız olsun istedik.

 

Bu sayede sinekliğin en yalın haliniz A dan Z ye ele alarak yaptığımız çalışmada güveni, konforu ve hizmet anlayışını ele aldık. Yapacağınız bütün tercihlerden dolayı SENGIL Procolor ailesi olarak teşekkür eder mutlu kullanımlar dileriz.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>