Akdeniz bölgesinde yaygın olan ve ülkemizin birçok yöresinde tercih edilen seracılık, özel malzeme kategorisinde verimli sonuçlar vermektedir. Seraların etrafını kapatan naylon brandaların metal iskelete tutturulması işlemleri de bu kategoride önem kazanmaktadır. Eski usul tel sistemleri, iplerle bağlama teknikleri, istenilen sonucu vermemektedir. Bu kategoride üretilen sera klips ürünleri, profesyonel seracılık işleriyle uğraşanlar için etkili sonuçlar vermektedir.

Et kalınlığı, yoğunluk ve tekniksel özelliklere sahip sera klips ürünler, seranın dış etkenlerden korunmasında oldukça etkili özelliklere sahiptir. Düz, yuvarlak, sekmanlı, tırnaklı, rişel ve çakma mandallı çeşitleriyle üretilmektedir. Seraların köşelerinde kullanılan ve iskeleti oluşturan boruların brandaya tutunmasını sağlayan bu küçük pratik klips ürünler, dış etkenlere oldukça dayanıklıdır. Fırtına gibi zorlayıcı durumlarda brandayı en iyi şekilde tutmaktadır. Etkili rüzgar ve yağmur gibi birçok etkene karşı dayanıklı bu özel aparatlar, uygun fiyat özellikleriyle satılmaktadır. Birinci sınıf sera çalışmalarında her zaman için tercih edilmektedir.

Pratik Çözüm

Sera brandalarının, iskelet kısmına tutunmasını sağlayan bu küçük aparatlar, büyük işler yapmaktadır. Uç kısımlarının oval olması nedeniyle, brandanın yırtılmasını engellemektedir. Ayrıca özel tasarım özellikleri, sağlam montaj işlemlerinde etkili rol oynamaktadır. Et kalınlığı ve dizayn özelliklerini yanı sıra ebat özelliklerine göre de sınıflandırılmaktadır. Beyaz renkte üretilen ve pvc teknolojinin etkili yöntemleriyle tasarlanan çakma mandallı çeşitler, 17’lik, 21’lik, 27’lik, 32’lik ve 42’lik ebatlarda üretilmektedir. Pratik sera klips özellikleriyle, seracılık kategorisinde etkili çözüm üreten bu ürünler, rüzgarın etkisine karşı serayı koruyabilmektedir. Ayrıca kenar kısımlarındaki özel tasarım nedeniyle branda zarar görmemektedir. Yağan yağmurun direkt aşağı inmesi için sera oluğu tercih edilmektedir. Kliplerin özel yapısı nedeniyle, yağmur suyu ve kar suyu gibi etkenler içeriye sızmamaktadır. Montaj işlemleri de oldukça kolaydır.

Uzun Yıllar Kullanılabilir

Güneşin kırıcı özelliklerine ve iklim farklılıklarının oluşturduğu mekanik kırılmalara dayanıklı olan bu ürünler, uzun yıllar kullanılabilir. Et kalınlığının yanı sıra pratik montaj özellikleriyle farklılık gösteren sera klips ürünleriyle, sera kurulum işlemleri oldukça kolay hale gelecektir. Beyaz pvc kalitesinde üretilen ve tasarım özellikleri bakımından oldukça farklı özelliklere sahip olan bu pratik ürünler, üretimin artmasında etkili rol oynamaktadır. Kış aylarının dondurucu soğuklarına karşı geliştirilen sera tekniğinde, dışarıdaki zararlı gazları ve soğuk havayı içeri almamaktadır.

Eski usul tekniklere nazaran çok pratik ve sağlam olan bu klips çeşitleri, estetik açıdan da güzel bir görünüme sahiptir. Seranın genel yapısı ile uyumlu estetik yapısı, görsel olarak da uyumlu özelliklere sahiptir. Tasarım, kullanım ve estetik açıdan seracılık kategorisinde en çok tercih edilen yardımcı ürünlerden biridir. Borunun tasarım yapısına göre tasarlanan ve brandayı en iyi şekilde sıkıştıran bu klipsler, montaj veya de montaj esnasında brandaya zarar vermemektedir. Pratik kullanım özellikleri kategorisinde oldukça etkili özelliklere sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>