Size eviniz için kolay temizlenebilir, şık görünümlü ve uygun fiyatlı bir pencere sunsalar, bu pencere hangisi deseler, herkesin ortak cevabı, PVC’ den imal edilmiş pencereler olacaktır. Peki nedir bu PVC? Poli Vinil Klorür kısaltma adıyla PVC; petrol ile tuzun birleştirilmesi suretiyle üretilen; otomotiv, inşaat, tarım, oyuncak, endüstri, sağlık sektörü, elektrik malzemeleri üretiminde, kablo, kredi kartlarının yapımında, kapı ve pencere üretiminde yaygın kullanılan yapay bir malzemedir.

 

PVC’ Neden Yaygın Kullanılan Bir Malzemedir?

Özellikle hafif ve sağlam olması, tutuşma sıcaklığının çok yüksek olması nedeniyle zor yanması, sıcağa ve soğuğa karşı dayanımından dolayı uzun ömürlü olması, diğer malzemelerden maliyetinin daha düşük olması, geri dönüştürülebilir nitelikte olduğundan çevre dostu olması, ısı ve ses iletim katsayısı düşük olduğunda iyi bir yalıtıma sahip olması, kolay ve isteğe göre şekil verilmesi gibi özellikleri PVC kullanımını yaygın kılmaktadır.

PVC Pencereler

Pvc pencereler pencerenize göre ölçülendirilerek imal edildiğinden diğer pencereler göre daha ekonomik ve isteğe göre kolay şekil verilebilir niteliktedir. Pvc pencere fiyatları, standart ölçülerin yanında genel olarak iki boyutlu malzemenin bir metresi olarak ifade edilen, metre tül kriteri esas alınarak belirlenmektedir. Belirli ölçülere sahip PVC pencere fiyatları, yaklaşık olarak, 120*150cm öcülerinde ısı camlı pvc pencere 280TL, 120*100cm ölçülerinde ısı camlı pvc pencere 220TL, 80*80cm ölçülerinde ısı camlı pvc pencere 165TL, 90*90cm ölçülerinde ısı camlı pvc pencere 185TL, 140*200cm ölçülerinde ısı camlı pvc pencere 390TL, şeklindedir.

Metre tül olarak isteğe göre satışlarda pvc pencere fiyatları hesaplama işlemi gerekmektedir.

Metre tül fiyatı belirlenirken pvc pencereyi oluşturan kol, mermer, cam gibi diğer elemanların tamamından malzemelerin fiyatı çıkarılmaktadır. Bahsedilen malzemelerden arındırılmış fiyatın 300 TL olduğunu varsayalım. Bu 300 TL’lik fiyat, ana profiller ve profillerin içinde olan conta, destek sacı ve diğer bağlantı malzemelerinden oluşturmaktadır. Pencerenin fiyatı, kanat, kasa, orta kayıt ve kapıdan oluşan ana profillerinden toplam metrajı hesaplanır. Örnek olarak Penceremizin 5 m kasa, 2.9 m kanat ve 2 m orta kayıt profil içerdiğini kabul edelim. Toplamda penceremiz 9.9 m uzunluğunda ana profilden oluşmaktadır. Belirtiğimiz 300 TL fiyatını 9.9’a böldüğümüzde yaklaşık 30 TL tutarındaki sonuç metre tül fiyatı olarak ifade edilir.

PVC Pencere Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Öncelikle kulaktan duyma sözlerle karar vermemeli bu işin uzmanı kuruluşlardan destek alınmalıdır. PVC pencere fiyatlarını ve kalitesini etkileyen çok fazla kriter olduğundan fiyat belirlerken bu kriterlerin her birinin tek tek irdelenmesi gerekmektedir. Piyasa da satılan ucuz ve insan sağlığına zararlı, standartlara ilişkin herhangi bir belgesi bulunmayan PVC den üretilmiş pencerelerde bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat ederek pencere seçimini yapmanız sizin ve sağlınız için son derece önemlidir. Bu konuda https://sengil.com.tr internet sitemizi ziyaret ederek profesyonel yardım alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>