Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modellerinde SENGIL Procolor plastik farkı ile oldukça ekonomik asma tavan ürünlerini yüksek kalite standartlarında sahip olabilirsiniz.

SENGIL Plastik bünyesinde üretilen asma tavan ürünleri Toptan Fiyatına Perakende  satışlarımız ile doğrudan fabrikadan ekonomik ve yüksek kalitede asma tavan ürünleri temin edebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesi ile uygulama yapacağınız bölgeye göre her türlü renk ve desenleri yerli ve milli üretimlerimiz ile daha konforlu hale getiriyoruz.

60×60 Tavan modelleri ile wc – banyolarınızda estetik görünüm ile daha dikkat çekici yapılara hizmet etmektedir.Daha fazla 60×60 ürünleri incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Daha fazla ürün çeşitlilikleri için ürünler sayfamızdan size en yakın renk ve modelleri araştırabilir fiyatlar için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evlerde ve iş yerlerinde güzel bir görünümün olması pek çok kişinin en fazla istediği şeyler arasında kendine yer bulmakta. Söz konusu asma tavan olduğu zaman insanların akıllarına ağırlıklı olarak aynı modeller gelebiliyor. Bundan dolayı da pek çok kişi yaşanabilecek olan sorunların önüne etkili şekilde geçmek adına araştırmalarını çok daha dikkatli bir şeklide yapmaya özen gösteriyorlar. Şimdilerde insanların kullanımına sunulmakta olan asma tavanlar gerek evlerin gerekse alışveriş merkezi, ofis ve büro gibi alanların ısı ve ses yalıtımlarını en etkili şekilde ortaya koymak adına kullanılırken aynı zamanda dekoratif amaçlı olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Bununla beraber asma tavan uygulaması ile beraber binaların içerisinde yer almakta olan tesisatlar gizleneceği için ortaya çıkabilecek olan görüntü kirliliklerinin de önüne oldukça etkili bir şekilde geçilmiş olacaktır. Bundan dolayı da şimdilerde pek çok kişi bulundukları alan için asma kat seçeneklerini inceleyerek bunlar arasından tercihlerini yapmaya özen gösteriyorlar. Böylece bulunulan alan oldukça şık ve ferah görüntüye kolaylıkla ulaşmış oluyor.

 

Asma Tavanların Özellikleri Nelerdir?

 

Seçilecek olan asma tavanların en önemli özelliklerinin başında, düşük maliyetli dolayısıyla ekonomik olmaları gelmekte. Bu sayede düşünülenin aksine çok fazla yerde bu tarz ürünler sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle alçıpan tarzındaki asma tavan modellerinde yer almakta olan pH değeri insan vücudu ile aynıdır. Bundan dolayı da bakteri oluşumunun önüne geçilmiş olacaktır. Çok kolay bir şekilde montaj edilmesi sayesinde uygulaması esnasında herhangi bir sorunun ortaya çıkması da engellenmiş olacaktır. Geçmiş dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere asma tavan çeşitleri beyaz fayanslardan yapılıyordu.

 

Modern dünyaya adım atılması ile beraber ise artık asma tavan konusunda oldukça etkili çalışmalar yapılmaya başlamış oldu. Boyut ve renklerin yanı sıra retro desenler, suni deri, metal ve ahşap gibi malzemeler de yine insanların kullanımına sunulmakta olan çeşitler arasındaki yerini almış durumda. Bunlarla beraber görsel şekiller, efektler ve desenlerin bolluğu sayesinde yalnızca dokular değil aynı zamanda destek sistemleri de tam anlamıyla istenilenlerin elde edilmesine yardımcı olmakta. Üstelik özel tavan plakaları günümüzde geçmişe oranla çok daha düşük maliyetlere yapılabilmektedir.

 

Tercih edilecek olan asma tavan ile beraber akustik denge ve kontrol işlemleri oldukça etkili bir şekilde yerine getirilmiş olacaktır. Bilindiği üzere aşırı derece gürültülü olan bir ortam misafirleri ciddi şekilde etkilerken aşırı sessiz bir ortam ise davetsiz ve donuk bir görüntünün oluşmasına neden olabilecektir. Kullanılacak olan asma tavanların sahip oldukları akustik performans ve ses emme teknolojisinin her geçen gün gelişim göstermeye başlaması ile beraber ortaya tam anlamıyla istenilen tarzdaki sonuçlar çıkmış olacaktır. Ses zayıflatma kuşağı olarak da adlandırılmış olan yalıtım eklenerek bitişik odaları çok daha sessiz tutulması da sağlanmış olmaktadır.

 

Kapalı ortam kalitesindeki havalandırma, termal sistem kontrolü, VOC emisyonları, termal konfor, doğal aydınlatma adına gün ışığının kullanımı gibi çevresel faktörler de yine asma tavan kullanacak olan kişilerin isteklerini en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir. Özellikle de son dönemlerde hazırlanan asma tavanların pek çok farklı özelliği bünyesinde barındırması ile beraber birçok ev ve iş yerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Alçıpan Asma Tavan

 

Son dönemlerin gözde asma tavan çeşitlerinden bir tanesi olan alçıpan asma tavan modelleri akustik özelliklerinin yanı sıra yangına dayanıklı olması, sıhhi ve elektrik tesisatın kolay bir şekilde döşenmesi ve bunların gizlenmesine olanak sağlayan, bununla beraber dünya standartlarına uygun olarak yapılmakta olan bir sistemdir. Alçıpan asma tavan uygulaması genel olarak iç mekanlarda tavan uygulaması için tercih edilmektedir. Bu uygulamanın hafif olmasından ötürü de depreme dayanıklı olan binalar için de oldukça uygun olduğu bilinir.

 

Vektörel Asma Tavan

 

Odanın hacmini düşürmeden yalnızca tavan yüksekliğini düşürmek adına kullanılan asma tavan çeşidi vektörel asma tavanlardır. Bu tavan sisteminde tavanların boşluğuna doğru erişim ve bakım işlemi son derece kolay olacaktır.

 

Metal Asma Tavan

 

Bu tarz tavan modelleri ağırlıklı olarak kamu hizmet binaları ve okullarda kullanılmaktadır. Metal asma tavanın uygulanmış olduğu mekana görsellik katmasının yanı sıra ferahlığı ortaya koyar ve var olan ortamın akustik konforunu da sağlamış olur. Kullanılacak olan asma tavanın en büyük özelliklerinin başında ses yalıtımı sağlaması gelmektedir. Bununla beraber ısı kaybı engellenecek, bakteri üretmeyecek bir yapıya sahip olduğu için de güven ile kullanılacaktır. Montajı oldukça kolay olan metal asma tavanlar ağırlık yapmayacak ve hafif bir yapıya sahip oldukları için istenilen her yerde kullanılabilecektir. Silinebilir ve temizlenebilir olması ile beraber de kullanılmış olduğu alandaki temizliğin etkili bir şekilde yapılması sağlanmış olmaktadır.

 

Taşyünü Asma Tavan

 

Taşyünü asma tavanlar; bazal taşların ezilerek toz şekline getirilmesi, geri dönüşüme sahip olan atık maddeler ve farklı kimyasal materyallerin birleşiminden meydana gelmektedir. Beyaz bir renge sahip olmasına rağmen istenilen her türlü renkte de kullanılabilmektedir. Boyanabilir özelliği olmasını yanı sıra yangın tarzındaki olumsuz durumlarda içerisinde yer almakta olan maddeler sayesinde ateşe karşı dayanıklı olacaktır. Ayrıca insan sağlığına uygun ve hijyenik bir yapıya sahip olmaktadır.

 

Karolam Asma Tavan

 

Arka kısmı alüminyum folyo ile kaplı, ön kısmı vinil olan bu asma tavan çeşidinin montajının oldukça kolay olmasının yanı sıra temizlenebilir olması ve neme dayanıklılığı da yine tercih edilme sebebidir. Karolam asma tavanlar; karolardan, karomlardan, akustik alçıpanlardan ve taşyünü asma tavanlardan meydana gelmektedir. Eğer ki bu tarz asma tavan sisteminde ışıklandırma veya ses sistemi kullanılabilecekse; askı çubukları ve taşıyıcı sistemlere bunların takılmaması gerekmektedir. Gerekli olan önlemlerin alınması ile beraber asma tavan istenildiği gibi kullanılabilecektir.

 

Alüminyum Asma Tavan

 

Oldukça geniş bir kullanım alanı sunmakta olan alüminyum asma tavanların montajı oldukça kolaydır. Dayanıklı ve kullanışlı bir sisteme sahip olan alüminyum asma tavan sistemleri başta hastaneler olmak üzere spor salonları, mağazalar, banka, iş yerleri ve büro gibi yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Petek Asma Tavan

 

İsminden de anlaşılacağı üzere iç içe geçirilmiş olan alüminyum profillerin petek görüntüsüne ulaşmasını sağlayan bu tavandaki gözenekli yapı sayesinde içerisinde kullanılacak olan ışıklandırma ile beraber farklı tasarımlar oluşturulabilmektedir. Mazgal biçimindeki tasarımı ile kullanılacağı yapı içinde yer alan kirli hava ve duman oldukça kolay bir şekilde dışarıya atılacaktır. Genel itibari ile bu tarz tavan modelleri restaurant, alışveriş merkezi ve havalimanlarında kullanılmaktadır.

 

Lamel Asma Tavan

 

Lameller, U profil, taşıyıcılar ve derz profillerinden oluşmakta olan lamel asma tavanın taşıyıcıları galvanizden üretilir. Sistem elemanları içinse alüminyum kullanılır. Tercih edilen lamel asma tavan modelinde kullanılan çift yay askı; dübel ve teller aracılığı ile tavana monte edilecektir. İş yerleri, büro, alışveriş mağazaları, spor salonları gibi yerlerde kullanılmakta olan bu asma tavan çeşidi, sahip olduğu renk seçenekleri ile beraber gerek dekoratif gerekse akustik amaçlı olarak kullanılır. Bununla beraber paslanma yapmayan yapısı sayesinde ıslak hacimlerde de rahatlıkla tercih edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>