Binaların içyapısında gerçekleştirilen dekorasyon çalışmaları, ortamın ambiyansı üzerinde oldukça önemlidir. Duvar renginin seçiminden mobilyaların modeline, kullanılacak perde türünden parkelerin desenine kadar her bir detay incelikle düşünülerek oldukça şık ve modern görünümlerin ortaya çıkarılması mümkündür. Ayrıca kişiye özel tasarımlarda bulunup mekanda değişiklikler yaparak ferah ve iç açıcı ortamların oluşması adına dokunuşlarda bulunulabilmektedir. Böylesi durumlar için ise kimi zaman bir iç mimar veya dekorasyoncu ile hareket edilmekte kimi zaman ise bireysel olarak araştırmalarda bulunulup, dizaynlar gerçekleştirilmektedir.

Her Ebatta Geniş Ürün Yelpazesi

Son zamanlarda bu alanda üretilen en gösterişli ürünlerin başında ise asma tavan gelmektedir. 200×200, 400×400, 500×500, 600×600, 600×400, 900×600 gibi değişik ölçülerde kullanıma sunulan asma tavan çeşitleri, led ve spot ışıklarla bütünleşerek ortama canlılık katmaktadır. Beyaz, sarı, mavi, kırmızı, yeşil, mor gibi birçok renk aralığında ışık aydınlatması sağlayan bu ürünler, uzaktan kumandalı veya manuel olarak anahtar ile açma kapama fonksiyonları ile üretilmektedir. Bazı tasarımlarda ise hem alttan hem de yandan aydınlatma yapılarak ortama çift yönlü ışık akışı sağlanmaktadır.

Yüzey Mimarisi İle Uyumlu Yapı

Modern veya klasik olarak tüm salonların iç mimari yapılarına uygun olarak tasarlanan asma tavan modelleri, yuvarlak, elips, diktörtgen, sekiz köşeli, altıgen gibi birçok geometrik şekilde aydınlatma imkanı sağlamaktadır. Bazı tasarımlarda ikili ve üçlü sıra şeklinde döşenen lambalar ile çoklu renkte ve farklı aydınlatmada kullanımlar sunulabilmektedir.

Alçıpan detayları, alçıpanın çekilmesi, boyama işlemlerinin yerine getirilmesi, led şerit döşeme uygulamalarının yapılması gibi çalışmaların büyük bir titizlikle gerçekleştirildiği bu ürünlerin son zamanlarda piyasaya sürülen gergi yapıdaki tasarımları da büyük ilgi görmektedir. Çiçek işlemeli motifler, manzara resimleri, doğa resimleri, sanatsal çalışmalar, klasik motifler gibi birçok desendeki dijital baskı teknikleri ile her renk ve şekilde dizayn edilen bu ürünler, bu bağlamda mobilyalar ile kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.

Uygun Fiyat Aralıkları

Kurulumlarının kolay olması ve düşük maliyetlerinden dolayı oldukça sık tercih edilen bu malzemeler, mimarlar, dekorasyoncular, müteahhitler ve bulunulan mekanda kendi tarzını oluşturmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

           Asma tavan fiyatları ise kullanılacak alanın genişliğine, malzemenin kalitesine ve işçiliğe göre değişebilmektedir. Her bütçeye uygun olarak kolaylıkla temin edilebilmelerinin yanı sıra kişiye özel cazip indirimler ile en ucuz asma tavan fiyatı için kampanyalardan yararlanılarak fırsatlar yakalanabilmektedir.

 

Birçok Alanda Kullanım Sağlayan Şık Tasarımlar

Üstelik sadece evlerde salonların dekorasyonunda değil, aynı zamanda ofisler, otel lobileri, restoranlar, alışveriş merkezleri, toplantı ve gösteri merkezleri gibi birçok alanda değerlendirilen bu ürünler, demonte kullanımlar sağlayarak istenilen yere de taşınabilmektedir. Ayrıca kir ve leke tutmayan yapıları sayesinde temizlik ve bakımlarının son derece kolay gerçekleştirilmesi sayesinde pratik kullanımlara olanak sağlamaları en büyük avantajları arasında görülmektedir. İlerleyen zamanlarda sararma, nemden dolayı potluk oluşması, dökülme gibi durumlar oluşturmayarak son derece sağlam ve dayanıklı yapılar ortaya koyan bu ürünler, uzun ömürlü kullanımlara olanak tanımaktadır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>