Evlerin, ofislerin, pansiyon ve otellerin iç tasarımlarının gerçekleştirilmesi sırasında kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Bu tür dekorasyon çalışmaları ciddi maliyet gerektirdiğinden ve her zaman yapılması mümkün olmadığından dolayı büyük bir titizlikle seçilmeli; gerekli durumlarda bu konuda uzman iç mimar, müteahhit ve dekorasyonculardan yardım alınmalıdır.

Ortamda istenilen şık ve modern görünümlerin elde edilmesine yardımcı olan en önemli yapı malzemelerinin başında ise iç kapı modelleri gelmektedir. Binalarda mekanlar arası geçişlerin sağlanması, ses ve ısı yalıtımı, özel kullanım alanlarının oluşturulması gibi birçok alanda değerlendirilen bu ürünler, farklı fonksiyonel özellikler ile tüketiciye sunulmaktadır.

Kaliteli Malzeme Kullanımı

Lake beyaz, bej, kızıl, kahverengi tonları, krem gibi geniş renk aralığında üretilmekte olan bu ürünler ceviz, meşe, köknar ve kayın gibi ağaçlardan elde edilen ahşap malzemelerle tasarlanmaktadır. Özellikle leke tutmayan ve sararma yapmayan dış yüzeylere sahip olan bu ürünler, silme ve temizlemeleri rahat olduklarından dolayı kolay kullanım imkanı tanımaktadır. Ayrıca suya ve neme karşı korumalı dış yüzeyi ile kabarma ve dökülme gibi durumlar oluşturmamaktadır.

Kullanılacak alana göre farklı ölçülerde üretilen bu malzemeler, açıp kapanma sırasında hiçbir şekilde menteşelerinin oynaması, kilit sisteminin bozulması, dış yüzeyinin deforme olması, boyasının sökülmesi gibi durumlara sebebiyet vermeyerek son derece sağlam ve dayanıklı yapıda olmaktadır.

Uygun Fiyat Avantajları

           İç kapı fiyatları ise hangi tür malzemeden üretildiğine ve tasarımına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kimi modellerde kilit ve menteşe sistemi ile montaj işlemleri fiyata dahil iken kimilerinde ayrı olarak ücretlendirilebilmektedir. Her bütçeye için en ucuz iç kapı fiyatları bulunması sayesinde ihtiyaç duyulan tüm ürünler kolaylıkla temin edilebilmektedir. Üstelik kişiye özel cazip indirimler ve kampanyalardan da yararlanılarak fırsatlar yakalanabilmektedir.

Kreatif Dış Yüzeyler

Tasarım özelliklerine bakıldığında ise yuvarlak, kare, altıgen, sekizgen, dikdörtgen ve elips gibi geometrik şekle sahip ince detaylı işlemeler başta olmak üzere kreatif motifler ile çizgi ve şerit oluklu oyma yapılarda dizaynlar ile oldukça şık ve gösterişli yapılar ortaya çıkarılmaktadır. Yine köşelere ve gövde kısmına eklenen alüminyum metal parçalar parlak ve canlı görünümler sağlayarak farklı stiller oluşturmaktadır.

Bazı üretimlerde ise zikzaklar şeklinde veya yukarıdan aşağıya doğru birkaç kare ya da bütün halinde tek parçada buğulu cam eklemeler yapılarak dizayn edilmektedir.

Farklı Fonksiyonlarda Kilit Özellikleri

İçeriden kilitlemeli fonksiyonda olabildiği gibi dışarıdan kilitlemeli ya da çift taraflı kilitleme özelliklerine sahip olan kullanımların da kazandırıldığı bu malzemelerin son zamanlarda özellikle mutfak ve salonların bölünmesi için kullanılan katlanabilir çeşitleri de tüketime sunulmaktadır. Kolaylıkla montaj işlemleri gerçekleştirilebilen bu ürünler, kırmızı, turuncu, yeşil, lacivert, mavi, fuşya gibi onlarca renk ile kullanılarak oldukça dekoratif yapılar ortaya koymaktadır. Üstelik evdeki eşyalar ve mobilyalar ile kolaylıkla uyum sağlayarak modern görünümler kazandırmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>