Panjur Lameli Üretimimiz Başlamıştır.

   SENGIL pvc yeni ürünlerimiz olan panjur üretimini artık kendi bünyesinde üretmeye başlamıştır. Pvc panjur lameli ile hedeflediğimiz kalite standartları ise aşağıdaki gibidir.

 • Güneş ışınlarını %98’lik seviyelere kadar indirgemek.
 • Isı ve ses yalıtımını %90 oranında muhafıza etmek.
 • İmalat esnasında sıkça karşılaşılan hatalardan olan tırnak atması sorununa yeni patentli tırnak sistemi ile uzun yıllar rahat kullanıma olanak sağlamak ve imalatı daha kolay bir hale getirmek.
 • Panjur yatağında daha rahat sarma ile kullanıcılara daha hafif çözümler sunmak
 • Tüm bunları en ekonomik imkanlar ile müşterilerimize sunmak.
 • Panjur ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin

 

Panjur Lameli ürün detayları nelerdir.

Panjur ürünlerinin kullanıldığı kutu ürün detayları ise aşağıdaki gibidir.

 • 155 mm Panjur Kutusu
 • 195 mm Panjur Kutusu
 • 220 mm Panjur Kutusu

Yukarıda verilmiş olan panjur kutuları ürünleri  kullanılacak olan uzunluğa göre değişkenlik göstermektedir.

Panjur olan yere sineklik yaptırılabilir mi ?

Panjur sistemlerimiz yapısı itibari ve teknik ölçüleri sayesinde sineklik yatakları önceden hazırlanmış olup stor sinekli, pileli sineklik gibi ürünlerin kullanılmasına tam uyum sağlamaktadır.

Aynı zamanda sürme sistemlerine rahatlıkla da kullanabileceğiniz monoblok panjur sistemleri duvar arasında kaldığı için gizli panjurunuzun keyifle kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Panjur kutuları boş olan evlerde kullanılır mı ?

Günümüzde artık inşaat firmaları siz belirtmediğiniz sürece panjur kutu içlerini genellikle boş bırakarak daha sonra ev sahibinin veya kiracının kendi imkanları ile panjur lamellerini doldurmalarını ister.

Bu hususta üretimini sağladığımız panjur lamelleri istediğiniz gibi sonradan doldurmaya imkan tanıyacaktır. İşlemin panjur ustaları tarafından yapılması daha sağlıklı bir çözüm olacaktır.

 

Panjur sistemlerinde kutu uyum ölçüleri

Panjur   Panjur lameli  ile uzunluk ölçülerine uygun tavsiye edilen panjur kutusu aşağıdaki temalarda görüldüğü gibidir.

220 cm Kutu profiline uygulanacak ortalama ölçüler

Panjur Lameli Tambur
Tipi (mm)
Max. Sarım
Yüksekliği (mm)
Önerilen Max.
Genişlik (mm)
37 mm PVC 40 4.000 1.200
60 4.000
52 mm PVC 60 2.800 1.500
39 mm Alm. 40 4.000 2.000
60 4.000
41 mm Alm. 40 3.250 2.000
60 3.250
45 mm Alm. 40 3.250 2.000
60 3.250
55 mm Alm. 60 2.000 2.200

 

195 cm Kutu profiline uygulanacak ortalama ölçüler

Lamel
Türü
Tambur
Tipi (mm)
Max. Sarım
Yüksekliği (mm)
Önerilen Max.
Genişlik (mm)
37 mm PVC 40 3.000 1.200
60 2.900
52 mm PVC 60 2.000 1.500
39 mm Alm. 40 3.000 2.000
60 2.700
41 mm Alm. 40 2.200 2.000
60 2.000
45 mm Alm. 40 2.000 2.000
60 2.000
55 mm Alm. 60 1.750 2.200

 

 

Motorlu panjur sistemleri ile uyumlumudur ?

Üretimini sağladığımız panjur lamelleri ve yardımcı kutu profilleri motorlu panjur alt yapısına uygun olmakla beraber kullanılacak olan aparatların değişmesi ile panjurunuzu ister manuel isterseniz de motorlu panjur olarak kullanmanız mümkün olacaktır.

 

Panjur sistemlerimizin bayisi ve ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

İletişim

 

 

Sineklik ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için linki kullanabilirsiniz.

 

Sineklik

 

Tavan lambri ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için linki kullanabilirsiniz.

20’lik Tavan Lambiriler

Yeni Markamız Olan Antalya Clips İle Sera Klipsi Sektöründe Hizmetinizdeyiz.

 

Firmamız özellikle son dönemlerde gelişimlerini, üretimlerini ve yeni yatırımlar ile yeniliklerini arttırmaktadır. Bunlardan bazı örnekler ise telerezyon makinesi ile kalıp yapımına A’dan Z’ ye kendi bünyesinde başlaması olmuştur. Kalıp yapımlarını arttıran firmamız klips kalıplarını tamamlayarak  Antalya Clips markasını devre almıştır. Yeni kurulan markamız ile tarım sektörünün Plastik ürün araç ve gereçlerini üreterek sektöre yenilikler katacaktır. Üstü örtülü tarımda naylon tutturucu ürünü olarak kullanılan Sera Klipsi  ürünlerini yenilikçi tasarımlar ve sektörüne yeni soluklar getirecek adımlar ile yoluna başlamıştır.

 

 

Yeni markamızın vizyon ve misyon anlayışını aldığımız SENGIL Procolor firmamızın hedeflerini daha ileri taşıma yoluna girdiğimiz farklılıklar esasa alınmıştır. Sloganımızı belirlediğimiz  (Vatan Toprağının İnci Mahsülleri Korumamız Altındadır) anlayışımız bizi daha ileri hedeflere yoğunlaştırmıştır. Koruma altına almak ve ürünlerimizin kalite yapısından emin olmak, arkasında durmak ve müşterilerine en iyi hizmeti verecek yapıda sağladığımız üretimlerimiz ile Sera klipsi Pazarının yönünü değiştirme hedefinde olduğumuzun gerçeğidir.

 

Logomuz ve Anlamı

 

Yeni markamız olan Antalya Klips logomuzda  yuvarlak çember içerisine alınmış bir segmanlı sera klipsi ürünü görülmekte  ve altında bulunan marka ismimiz ve sloganımız. Logomuzu şu şekilde yorumlamaktayız.

 •  Sekmanlı klips  modern seralarda kullanılmaktadır. Burdan yola çıkarak  herzaman modern, yenilikçi ve kaliteli ürünler üreteceğimiz anlamı taşımaktadır.
 • Çember ve sınırlarına sığmamış yaprak figürleri ile her zaman sınır tanımayan sektörüne kaliteyi ve yenilikçi ürünleri getireceğimiz anlamı anlaşılmakta.
 • Bütüne baktığımızda ortaya çıkan psikolojik bir üstünlük sağlayan boğa figürünü yansıtmaktadır. Segmanlı klipsin dik uçları boynuzlarını, yaprak figürü, kulaklarını segmanın alt kıvrımlı bölümü ise çene yapısını temsil etmektedir.

Logomuzda kullanılan figür, ürün ve bütün gelişmeleri hem psikolojik hem sektörünü yansıtan manası ile müşterilerimizin ilgi odağı haline gelmiştir.

Yeni Markamızın İsim Tercihi ve Anlamı

İsim tercihini yaparken Antalya’nın sadece turizm değil sera ve sera klipsinin Ana vatanı olan Antalya tercih edilerek isim tercihimizi yaptık. Ana vatanından dünyaya ihraç edeceğimiz ürünlerin dünya pazarlarında daha kalıtsal halde hatırlanması ayrıca Ülkemiz adına bizim için gurur verici bir durum olacaktır.

Özellikle bazı yurt dışı ülkelerde klips sektörünün ürünlerinde Antalya’dan gelmesi müşterilerimiz açısından yine ana vatanından geldiğini bilerek kalitemizden emin olması anlamı ile tercih sebebi haline getirmektedirler.

 

Antalya Clips İnternet Sitesi ve Sosyal Medya Hesapları

Yeni markamızda yeni internet sitesi ve sosyal medya hesapları ile donatılmıştır. Yenilikçi ürün anlayışımıza değer verdiğimiz tarım sektörünün yeni ismi olmak için çalışmalarımızı bu yönde sürdürmekteyiz. Aşağıda vereceğim linkler ile yeni markamızın gerek internet sitesi gerek sosyal medya hesaplarına göz atarak incelemelerde bulunabilirsiniz. Bizimle iletişime geçme bölümünde yine SENGIL Procolor markamızda olduğu gibi iletişim birimleri değiştirilmemiştir.

Antalya Clips İnternet Sitesi : www.antalyaclips.com

Antalya Clips Mail : info@antalyaclips.com

 Youtube : /antalyaclips

 İnstagram : /antalyaclips

Twitter : /antalyaclips

Facebook : /antalyaclips

 

Antalya’nın Tavan Lambiri Fabrikası

Antalya’nın tavan lambiri fabrikasından müşterilerimize ekonomik tavan lambiri fiyatları ile ahşap desenli, yıldız model, açık meşe gibi fazlaca tavan lambiri modelleri mevcuttur. SENGIL Plastik ile müşterilerimize perakende satışımız mevcuttur. Sizin tercih edeceğiniz modele göre stoklarımızda sadece 6m uzunluğundaki ölçüleri unutun daha firesiz ölçüler ile kapatın ve daha avantajlı tavan plastik tavan lambiri ürününe sahip olun.

Antalya’nın Plastik Tavan Lambiri Fabrikasında Hangi ölçü Uzunlukları Stoklarımızda vardır ?

Stoklarımızda sadece 6 metre değil daha farklı ölçüler ile her daim satışa hazır vaziyette ustanızı alıp gelerek 3.6 Mt – 4mt – 5mt ve 6 mt uzunlukları ile istediğiniz adet, boy, paket olarak doğrudan satın alımı yapabilirsiniz. Birazda bolca resimler ile Antalya’nın fabrikasının plastik tavan lambiri modellerini tanıyalımmı ?

SENGIL Plastik Tavan Lambiri Modelleri

Şimdi Antalya daha fazla tavan plastiği ürünleri gösterelimmi ?

Plastik-tavan-lambiri-açık-meşe-modeli-uygun-fiyat

Plastik-tavan-lambiri-koyu-meşe-modeli-uygun-fiyatPlastik-tavan-lambiri-gri-modeli-uygun-fiyatPlastik-tavan-lambiri-beyaz-modeli-uygun-fiyat

Antalya için biraz daha kalın plastik tavan lambiri ile tanışalımmı ?

Plastik-tavan-lambiri-düz-kalın-açık-meşe-modeli-uygun-fiyatPlastik-tavan-lambiri-düz-kalın-koyu-meşe-modeli-uygun-fiyat

Plastik-tavan-lambiri-düz-kalın-gri-modeli-uygun-fiyatPlastik-tavan-lambiri-düz-kalın-beyaz-modeli-uygun-fiyat

Daha fazla plastik tavan lambiri modeli mi gerekli ?

Sizi doğrudan plastik tavan lambiri sayfamıza yönlendirelim daha ayrıntılı incelemelerinizi sağlarsınız. İyice içinize sindirdikten sonra tekrar bu sayfaya dönüş sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı tavan plastiği ürün incelemesi için lütfen tıklayın. Şimdi biraz da Antalya’nın plastik tavan lambiri fabrikası üretim videolarını izleyelimmi ?

Plastik lambiri  Üretim videoları 

Videolarımız ile hem daha fazla ürün çeşitliliği ile bilgi sahibi olabilirsiniz hemde karar verirken daha seçici olacağınızdan emin olabilirsiniz. 

 

Videolarımızı izledinizmi ? Size daha fazla ürün çeşitliliği ile ve daha fazla yardımcı olabilmek için  çayımızı içmeye bekleriz.

Peki Merak ettiğimiz en önemli konular arasında yer alan lambiri fiyatları nasıldır diye düşünüyoruzdur.

Antalya Lambiri Fiyatları

Lambiri ile ilgili hem ürün görsellerini hem ürün videolarını izledik. Plastik tavan lambiri fiyatları nedir diye sorulduğunda verebilecek bir cevabımızın illaki olması gerekmektedir. Konuyu sadece özetleyerek açıklamak gerekirse;

Beyaz M2 Tavan plastiği fiyatı : 60 TL

Renkli M2 Tavan plastiği Fiyatları : 62.5 TL

Fiyatlarımıza ek olarak bir de firesiz plastik tavan kaplama ürünü aldığınızı düşünürsek oldukça ekonomik fiyatlar ile bu işi kapattınız demektir.

İletişim önemlidir bizimle doğrudan iletişime geçerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Antalya Plastik Tavan Lambiri Fabrikasına Nasıl Giderim ?

İletişim

Bukadar basit ! navigasyon kullanarak doğrudan bize gelen yolunuzu belirleyebilirsiniz. Peki aradığınız daha farklı ürünlermi mesela 60×60 gibi yardımcı olalım

Antalya 60×60 plastik lambiri modeli

İhtiyacınıza en uygun renk ve desenler ile 60×60 plastik tavan lambiri modelleri daha çeşitlilik sağlayan ürünler ile bizim size daha fazla hizmet sunmamıza olanak tanımaktadır. 

Peki Biz Lambri Modellerimizi Antalyanın Hangi İlçelerine gönderiyoruz ?

Lambri plastik ile Antalya’nın memnuniyet ile gönderim yaptığımız ilçeleri hangileri ?

 • Akseki  :  
 • Aksu :  
 • Alanya :
 • Demre : 
 • Döşemealtı
 • Elmalı
 • Finike
 • Gazipaşa
 • Gündoğmuş
 • İbradı
 • Kaş
 • Kemer
 • Kepez
 • Konyaaltı
 • Korkuteli
 • Kumluca
 • Manavgat
 • Muratpaşa
 • Serik

Bizi tercih ettikleri için tüm müşterilerimize teşekkür ederiz. Bizim plastik lambiri olarak sattığımız ürünleri dış cephe kaplaması olarak kullanan müşterilerimiz sizce bunu neden kullanmış olabilir ?

Düşündüğünüz gibi kalitemize ve güneşten solmayan tavan lambiri plastiği ürünlerimize güvendiği için.

Plastik Lambiri Güneşten Solarmı

Antalya’nın yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Bu sadece plastiğin renginin değişme durumu olur mu diye merak edilenlere en iyi cevap olarak üstteki resim yeterli olacaktır. Güneşten sarkma yapmaz, güneşten solma 5 yıl içerisinde yapmaz ve sizin ihtiyaçlarınıza olanak tanır sadece yaz ayları için geçerlimi diye düşünmeyin kışın yalıtım sağlarmı ?

Plastik Lambri de Isı Yalıtımı Sağlanırmı ?

Plastik tavan lambri plastiği Antalya’nın kış mevsiminde de olukça yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır. ortam sıcaklığını genellikle eşit derecede tutar yalıtım olarak %45 lik ekstra tasarruf sağlamanıza olanak tanır. 

 

 

 

Çekiç Başlı Sera Klipsi

  Yenilenen ve yenilenmek zorunda olan her şey gibi üretimini yaptığımız sebze ve meyve seralarında kullanılan ürünlerde değişimden nasibini almaktadır. Yeni nesil çekiç başlı sera klipsi özellikleri ile göz doldurmaktadır.

 

+ Oldukça kaliteli yapısı ile dudak kısımları güçlendirilmiş sera klipsi daha fazla sıkma eylimine girmektedir.

+ Yine dudak kısımları, sera klipsi ürününü 8 mm demire çakarken kırılma yapmaması ve naylonu kesmemesi açısından oldukça kaliteli yapıya büründürülmüştür.

+ Diğer sera klipsi ürünlerde genelde sadece naylonu tutan kısım neredeyse uç kısımlarıdır. Tepe noktaları genellikle boş kalmaktadır. Çekiç başlı sera klipsi ürününde ise  yuvarlak iç çapının tamamı sera naylonunu tutmaktadır.

+ Et Kalınlığı bakımından 2.5 mm olması seranızın ve mahsulünüzün sigortası olarak betimlenmektedir.

+ Fiyat olarak bukadar + kaliteye bir pozitif etki daha göstererek oldukça uygun fiyatlara temin edilebilmektedir.

+ Naylon değişim zamanlarında sökme kolaylığı olarak ise yıllardır güneşin altında durması veya soğuk görmesi ürünü gevretmemektedir. Bir ucunu çıkartıp doğrudan tamamını asılma yardımı ile bütün boyu yerinden çıkartabilirsiniz.

Seranızın Sigortası Çekiç Başlı Sera Klipsi

Sadece sıkma, uzun yıllar mukavemet ve sökme kolaylığı yetermi ? Kesinlikle yetmez

 

Oluşabilecek doğal afetlerde ve istemsiz zararlarınızda aynı çekiç başlı sera klipsi ürününü söküp tekrardan kullanabilirsiniz.

 

Naylon değişim yıllarında ise tasarruf amaçlı tekrardan kullanmanız gelecek kış döneminde sera naylonu üzerinde salma yapmamaktadır.

 

Gönül rahatlığı ile yıllar boyu kullanarak seralarınıza adeta sigorta görevini üstlenmektedir. Üretim aşamasında bütün teslerden geçirilerek imal edilmektedir.

 

Üretilen her sera klipsi SENGIL Procolor güvencesinde olup sera naylonunuz ve mahsulünüz SENGIL çekiç başlı sera klipsi garantisindedir.

Sera Klipsi Ürünlerini Doğrudan İnternet Üzerinden Almak için sizi N11 satış sayfamıza yönlendirebiliriz.

https://urun.n11.com/sera-malzemeleri/sera-klipsi-50-adet-150-mt-sok-fiyat-P292955741

 

Sizleri Doğrudan Sera Klipsi Ürün sayfamıza yönlendirebiliriz.

Sera Klipsi sistemleri

İhtiyacınız Olan Herşey SENGIL Kalitesinde Saklı

Daha fazla ürün ve hizmet anlayışımız ile kaliteden ödün vermeden sera ve inşaat malzemeleri için bizimle iltişime geçerek ekonomik ürün yelpazemizden daha fazla faydalanın.

 

İletişim

Yeniliklerimizden daha fazla haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

 

Sürgülü Pileli Sineklik Nasıl Yapılır

Yeni bir işe başlamayı mı düşünüyorsunuz ve bu iş sürgülü sineklik yapmak olacak ama sürgülü sineklik nasıl yapılır bilmiyor musunuz. Öncelikle bunun için size detaylı anlatımlı, resimli gösterimli  bir şekilde hangi sineklik profilini nasıl kesmeniz ve biçmeniz gerektiğini, tüllerin nasıl kesilip delindiğini sizlere anlatacağız.

Sürgülü pileli sineklik yapmak için öncelikli olarak bir sineklik satıcısının bayisi olmanız gerekmektedir. Sizlere verilen sineklik sipariş formu ile müşterilerinizin size sipariş vermiş olduğu ölçüler üzerinden, sineklik formu size kaç metre sineklik tülü, kaç metre sineklik profili, hangi üründen ne kadar gider tamamını size vermektedir. yapmanız gereken tek şey ölçüyü excel sipariş formuna  girmeniz. olacaktır.

 

5 Adımda Demonte Pileli Sineklik Nasıl Kurulur Yazımızı Okumak İçin Tıklayın

 

Sürgülü Sineklik Sipariş Formu Kontrol Edilir

İlk siparişiniz geldi bayisi olduğunuz sineklik fabrikasından sipariş formunu aldınız ve müşterinizin ölçüsünü sipariş formuna girdiniz. Sipariş formunun size vermiş olduğu kullanılacak ürün miktarını kontrol ettiniz. Sürgülü sineklik imalatını yapmak sipariş formu üzerinden oldukça kolay olacaktır. Pileli sineklik nasıl yapılır diye de merak edenlerin merakını giderecektir. Öncelikle Alüminyum profiller kesilir.

 

Sürgülü Sineklik Profilleri Kesilir

Forum da görmüş olduğumuz boylar üzerinden sinekliğin alüminyum parçaları koruyucu malzemeler kullanılarak kesim makinesine verilir. Üst profil, alt profil, çekme profilleri ve yan profili kesilir. ( Kaç cm den kesileceğini forum otomatik olarak vermektedir.) Kesim yapıldıktan sonra katlı pileli tüllerin ölçü ve kesimine geçilir.

Sürgülü Sineklik Tülleri Kesilir

Tül boyu yine sipariş formunda verildiği gibi kaç CM gideceği kontrol edilir. Sipariş formunun size vermiş olduğu örneğin 25 adet tül tepesi sayılır komutu ile tüllerin tepelerinden 25 adet sayılır ve maket bıçağı yardımı ile kesilir.Ardından plastik şerit ayarlarına geçilir.

 

Sabitleme Şeridi Ayarlanır

Plastik sabitleme şeridi kesmiş olduğumuz pileli katlı tül boyu kadar 2 adet kesilir. Sabitleme şeridi aynı zamanda yapışkanlı dır.  Sabitleme şeridi boyu ayarlandıktan sonra yapışkanlı olmayan yüzleri masaya konularak pileli tüle yapıştırma aşamasına geçilir.

 

Şeritler Yapıştırılır ve 3 cm Kesilir

Pileli sineklik imalatı yapımı  esnasında bazı püf noktalar bulunmaktadır. Şeridi kestik, pileli sineklik telinin alt ve üst kısmına yapıştırdık. Üst kısımda bulunan sabitleme şeridi her iki ucundan da 2 adet kesilir. Bunun nedeni alüminyum profile geçerken tüllerin profil içinde kalmasını sağlamaktır. Sineklik teli imalatımız boyunca hiç açılmamalıdır ve hep resimde görüldüğü gibi kapalı kalmalıdır.  Ardından Sürgülü sineklik telini delmeye geçeriz.

 

Sürgülü Telleri Delmek İçin Formül

Sineklik tellerini kesmek için kullanılacak formül yukarıdaki resimde yazmaktadır. Yapmanız gereken ölçü aralıklarına uygun olarak delme işlemini gerçekleştirmeniz vede delme işlemini gerçekleştirirken delik aralıkları 35 CM arasını geçirmemeye özen gösteriniz. Sürgülü sineklik imalatı yapımında bizim kullandığımız örnek ölçü  50 cm uzunluğunda olan bir sineklik tülü üzerinden değerlendirilmektedir. Kaç cm üzerinden delme yapacaksak kurşun kalem ile delim yapacağımız yerler işaretlenir. Ardından dağılmaması için yapıştırma kısmına geçilir.

 

Sürgülü Telleri Bantlama

Sürgülü pileli sineklik delmesine geçmeden önce muhakkak kapalı vaziyette bulunan tülleri öncesinden üzerine yapıştırıp ve 3 cm den kestiğimiz şeritler ile beraber bantlarız. Delme esnasında tüllerin dağılması halinde pileli sinekliğin şimdiye kadar yaptığımız işlemini fireye çıkarabiliriz. Bütün önlemlerimizi aldıktan sonra sineklik tüllerini delme işlemine geçeriz.

 

Sürgülü Telleri Delme

Sürgülü sineklik nasıl yapılır denildiğinde özellikle kesim ve delme esnasında kişisel koruyucu malzeme kullanmaya dikkat edin. Delme formülü öğrendiğimiz sırada hatırlarsanız kaç cm den delme işlemini yapacağımızı işaretlemiştik. İşaretini koyduğumuz yerlerden delme işlemini gerçekleştiririz. Ardından Küçük delikler için kuş gözü ve ip geçirme işlemine geçeriz.

Kuş Gözü Takılır ve Gergi İpi geçirilir

Delme işleminden sonra deliklere küçük yuvarlak metaller yani kuş gözü dediğimiz parçalar takılır.  Ardından çelik sineklik ipi geçirilir ve arkasından bağlanır. Bu işlem açmış olduğumuz 4 delik içinde geçerli bir durum unutmayın her delikten 1 ip arka şeritten geçirilir uç kısmı ön tarafta kalır. Ardından ise sineklik iplerinin yönü ayarlanır.

 

Çelik İpler Sağa ve Sola Ayrılır

Sürgülü sineklik nasıl yapılır sorusunda aslında en önemli faktör çelik iplerin doğru kullanılıp ayarlanmasından geçmektedir. Şeri ve arasındaki sineklik tülü,  tül çekme profiline yerleştirmeden önce yan yana iki ip sağa ve yine yan yana iki ip sola ayrılır. Tül çekme profili ise bitmiş sürgülü sinekliğin açma kapama esnasında tuttuğumuz yer olan alüminyum profile Sineklik tül çekme profili denir. Çelik ipleri sağa sola ayırdık ve şimdi tül çekme profilinden önce üst birleştirme profili takmamız gerekecek.

 

Sineklik, Üst Birleştirme Profili Takılışı

Üst birleştirme şeridi, Üst profil üzerindeki kanala yani sürgülü sineklik profilinin üzerindeki kanala yerleştirilir. Birbirlerini doğru orantıda hafifçe çekerek aynı  ebatlarda durdurulur. Bu profilleri bilmeyenler başlangıçta karıştırabilir profil teknik bilgi sahibi iseniz zaten bir bakışta hangi profilin nereye gideceğini bilmekte fayda vardır. Resimde Görüldüğü gibi sineklik ipi arka kısımda kalmakta ve biz 3 cm kesmediğimiz yerden taktık yani tam tersine. Şimdi diğer taraftaki tül çekme profilinin takılışı na geçelim.

Sineklik, Çekme Profili Takılışı

Yine üst birleştirmede olduğu gibi bu sefer tam tersi yani iplerin saha ve sola ayırdığımız kısım olan aynı yere sinekliği açıp kapatmada kullandığımız alüminyum profili birleştiririz. Alt sabitleme şeridi, çekme profili üzerindeki kanala hafifçe sürükleyerek takılır. Tül çekme profili ile birleşir ve sürgülü sineklik nasıl yapılır sorusunun en uğraştırıcı diyebileceğimiz Sineklik tülü ile işimiz biter. Ardından sürgülü pileli sineklik köşe takozu takılır.

 

Sürgülü sineklik köşe takozları takılır

Artık sineklik teli ile ilgili uğraştırıcı olan kısım bitmiştir. bundan sonra işimiz oldukça kolaydır. Delme, biçme, ipleri geçirme kısımları en zor olan kısımdı  Şimdiye kadar topladığımız sineklik malzemelerinin üzerine, köşe takozları takılır. Bunları takmayı tokmak yardımı veya avuç içinizle vurarak yerine oturtabilirsiniz.  Bundan sonra yapmamız gerekenler genelde ufak parçaları takmamız olacaktır. Şimdi ise sürgülü sineklik nasıl yapılır diye merak edilen ve sürgülü sisteme adını vermiş olan tekerin yani rulman ürününün takılmasına geldik.

Sürgülü sineklik tekeri takılır

Şimdi iki alüminyum profil arasında katlanmış sineklik teli bulunmaktadır. Çekme profilini anlatmıştık sinekliği çekerek açtığımız profil.  Şuanda resimde ön tarafta duruyor. Üzerinde siyah plastik parçanın içinde teker var o tekerin içerisinde küçük bir delik. O delikten sinekliğin çelik ipi geçirilir. İp tekerin üzerinde hareket etmesi için tekerin üzerinde durur. Bu işlem iki taraf içinde yapılır.  Karışık gibi mi geldi aslında oldukça kolaydır. Biraz nefes alın  sadece resme odaklanın 🙂  Hemen ardından sürgülü pileli sineklik yan profilleri takılır.

 

Sürülü Sineklik Yan Profilleri Takılır

Sürgülü sineklik nasıl yapılır diye başladığımızda ortada anlaması güç parçalar vardı şimdi baya şekil aldı sanırım. Evet en üst kısımda içine tekerini taktığımız arasında sineklik tülünün olduğu ve köşe takozlarını taktığımız tüllü profil parçaları var. Artık Yan sineklik profillerini taktığımız köşe takozları na aynı mantıkta tokmak yardımı ile takabiliriz. Görsele dikkatli baktığımızda yan profillerinin içe bakan kısmı şekilli arka yüzü düzdür. İki yan profilde aynı konumda olarak köşe takozları na takılır. Akabinde ip ayar aparatları takılır.

 

Sürülü Sineklik İp Gergi Parçaları Takılır

Resim de görüldüğü gibi ip üzerine geçirilmiş iki adet küçük parçalar var. Bunlardan birisi köşe dönüş plastiği bunu köşe takozu ile karıştırmayın ! Diğeri de ip gergi aparatı Bu küçük parçalar takılır. İp gergi parçasını arka kısımda duran aynı yerde dururken ip geri aparatına düğüm atılır ve orada sabitlenir. Bunlar pileli sineklik yapılışı esnasında sineklik tüllerinin gergin veya gevşek olmasını ayarlamamıza olanak sağlayan parçalardır. Küçük köşe dönüş plastiği iç kısımda tam köşede durur. İp gergi aparatı ise yan profile takılması ile  bu işlemi bitirmiş oluruz. Birazdan nasıl ayarlandığını da göstereceğiz. Şimdi çerçevemizin takmadığımız diğer alt profilini takmasına geçiyoruz.

Sürülü Sineklik Alt Ptofili Takılır

Alt Profilde bulunan siyah köşe takozları önce tokmak yardımı ile alt profile takılır. Ardından ise hemen üstündeki yan profiller ile birleştirilerek çerçevemizi tamamlamış oluruz. Resimdeki grafiği de takip etmeniz sizi bir çok zorluklardan kurtaracak ve daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Az önce gergi ip parçalarını takmıştık. Şimdi ise tülleri gerdirmek için ip ayarının nasıl yapılacağına geçiyoruz.

 

Sürülü Sineklik Gergi İpi ayarı Yapılır

Az önce anlattığımız gibi iç kısımdan bakıldığında köşe dönüş aparatı tam köşede kaldı ip gergi parçası  ise ayarlanmak için yan profillerde biraz daha aşağı kısımda kaldı. Bunun sebebi ise ayarının yapıla bilme açısı daha fazla olsun diyedir. Ayar torna vida yardımı  ile yapılmaktadır.  Ayar kısmı çok önemlidir. Sinekliği dengede yani eşit şekilde kapatmak için oldukça önemlidir.  Bütün Bunları eksiksiz ve doğru bir biçimde yaptık mı o zaman mükafatımızı alma zamanı gelmiş demektir.

 

Bitmiş Sürgülü Sineklik

Emeğimizin karşılığı dediğimiz şey tam olarak bu oluyor. Sineklik montaja hazır !  Bu yöntemle ister  dikey açılır sürgülü sineklik, ister yatay açılır sürgülü sineklik yapmak oldukça kolay olacaktır.  Biz şimdi tam olarak hangi sineklik modelinin yapımını öğrendik !

 

Aynı İmalat İle 4 Çeşit Sineklik Modeli

Biz bu yöntem ile sadece sürgülü sineklik imalatı nasıl yapılır onu öğrenmedik. Aynı yöntem ile  yapılan diğer sineklik modelleri şunlardır.

 • Sürgülü sineklik yapılışı
 • Pileli sineklik yapılışı
 • Akordiyon sineklik yapılışı
 • Plise sineklik yapışı

Sadece bir imalat ile 4 çeşit sinekliği yaptığımızı düşünüyoruz şuanda. Bu çok yanlış. Türkiye’nin farklı bölgeleri bu 4 modeli de  ayrı ayrı ürün olarak zannetmektedirler. Bunları hepsi sadece 1 modeldir. Halk arasında pileli sineklik modeli, Resmi adı Plise sineklik modelidir.

 

Alternatif Sürgülü Sineklik Nasıl Yapılır

Öncelikli olarak sineklik profili kesmek için, sineklik tülü delmek için makinelere ayıracak maddi imkanınız yok ise Kesme işlemini testere, delme işlemini matkap yardımı ile yapabilirsiniz. Her hangi bir sineklik firmasının veya fabrikasının bayisi olmak istemezseniz ise matematiksel hesaplamalar ile ne kadar sineklik tülü kesmeniz gerektiğini, ne kadar sineklik profili kesmeniz gerektiğini yapabilirsiniz. Sürgülü sineklik yapımı ağırlıklı olarak makineden ziyade el işçiliğidir. 

Sürgülü Sinekliğin Fiyatını Nasıl Belirlerim 

Öncelikli olarak sürgülü sineklik nasıl yapılır öğrendik bunu kendi evimize takmayacaksak ve müşterimize takacak sak sürgülü sinekliğin fiyatlarını belirleyen en önemli faktör sizin alım yaptığınız fiyatlardır.  Alım yaptığınız profiller ve parçalar üzerinden aynı ölçüde sineklik fiyatları kıyaslamasını bizim sayfamızdan yapabilirsiniz.

SENGIL / MEHMET IŞIK

 

İlgili Sineklik Bağlantıları

Sineklik Siparişi Vermek İçin  Bağlantıya tıklayın

Sineklik

Satın Aldığınız Pileli Sineklik Nasıl Kurulur 

5 Adımda Pileli Sineklik Kurulumu (Resimli)

Hangi Sineklik Daha Kullanışlı

Hangi Sineklik Daha Kullanışlı ?

1990 yılından beri Dünya standartlarında üretimleri ayağınıza getirmekte olan Şengil Plastik, yüksek kalitede malzeme kullanımı ve profesyonel çalışma prensipleri ile pvc üretimleri alanında lider firma konumundadır. İhtiyaç duyulan tüm ürünlerin kısa sürede imal ve montaj işlemlerinin gerçekleştirildiği firmamızda, şık ve modern yapıda bir mekan oluşturmak isteyenler için pratik çözümler sunulmaktadır.

          En ucuz pimapen pencere fiyatları konusunda araştırmalarda bulunanlar için her bütçeye uygun fiyatlarda kapı ve pencere sistemleri ayağınıza getirilmektedir. PVC doğrama, panjur lameli, asma tavan lambiri, sineklik profili, perfaz profilleri ve cam çıtası gibi çok çeşitli üretimler gerçekleştirilerek ihtiyaç duyulan tüm malzemeler kolaylıkla temin edilebilmektedir. Sadece imalat işlemleri ile sınırlı kalmayıp, alanında uzman çalışma arkadaşları ve tam donanımlı araç gereç ve ekipmanlar ile büyük bir ustalıkla her türlü kurulum ve montaj işlemleri yerine getirilmektedir.

Doğal Görünüşlere Sahip Mekanlar

Piyasadaki en uygun pimapen pencere fiyatları kategorisini sizlere sunan firmamız, son derece sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş ürünlerle uzun ömürlü kullanımlara olanak tanımaktadır. Ayrıca standart gri ve beyaz renkteki profillere ek olarak istenilen aralıkta ahşap pimapen pencere fiyatları ve çeşitlerinin de yer aldığı Şengil Plastik, geniş ürün bandı ile her tarza ve zevke göre tasarımları sizlerle buluşturmaktadır. Son derece doğal yapıdaki bu ürünler, aynı zamanda farklı ağaç tonları ve desenlerdeki motifleri ile bulunulan mekanlara oldukça şık ve modern bir hava katmaktadır.

Farklı Fonksiyonel Yapıda Kullanım Özellikleri

Sera klipsi üzerine entegre edilen plastik pencere profilleri istenilen ölçülerde imal edilerek ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca farklı fonksiyonel yapıda açılıp kapanabilme veya cam yapısına sahip üretimler sayesinde kolay ve rahat kullanımlar sağlayan işlemler de büyük bir titizlikle gerçekleştirilerek müşteri memnuniyeti her şeyden önce tutulmaktadır.

İstenilen Her Sahaya Entegre Üretimler

Evler, ofisler, iş merkezleri, oteller, restoranlar, kafeler ile kamu kurum ve kuruluşları gibi birçok alanda hizmet veren firmamız, çok cazip sürgülü pimapen pencere fiyatları ile de öne çıkmaktadır. Özellikle mekan içerisinde cam bölme oluşturma, ayrı bir dinlenme alanı kazanma, toplantı ve görüşmelerin rahatlıkla gerçekleştirilmesi gibi amaçlarla oldukça sık tercih edilen sürgülü sistemler ile bulunulan alandan maksimum verimlilik alınması adına tüm işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bunların dışında geniş ürün kategorisinde 60×60 ve 20’lik ebatlarında her renk ve desende tavan lambirileri, yardımcı profiller, 800×900, 1000×1000, 1100×1100, 2000×1400 ve 2500×1500 gibi değişik ebatlarda hazır pencereler, düz, yuvarlak, tırnaklı, sekmanlı, çakma mandallı sera klipsleri gibi çok çeşitli malzemeler ile ihtiyaç duyulan tüm uygulamalar kısa sürede ve projelere uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Tüm bu hizmetleri en ucuz fiyatlarla sizlere sunan firmamızın çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için 7/24 hizmet veren müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçilerek uygulamalar, ürünler ve fiyatlar hakkında bilgi alınabilmekte; kişiye özel cazip indirimler ve kampanyalardan yararlanılarak fırsatlardan istifade edilebilmektedir.

Sıcak havalarda kapı veya pencerelerini güvenle açık bırakmak isteyenler için tasarlanan mıknatıslı sineklik modelleriyle günün her saati eve sinek ya da böcek girme riskini bertaraf edebilirsiniz. Sineklik içine yerleştirilen küçük ve güçlü mıknatıslar sayesinde kolay açılan ve aynı güçle kapanan tüller yazı rahat geçirmenizi sağlar.

Kapı veya Pencerenizi Açamıyorsanız Sihirli Çözüm Elinizin Altında…

Pencere ve kapıların ölçüsüne özel olarak hazırlanan mıknatıslı sineklik modelleriyle uzun yıllar ev içinde rahat ve konforlu bir yaşam sürebilirsiniz. Online sineklik hizmetlerinin tüm Türkiye’ye yayılması için verdiği hizmetlerle dikkat çeken sengil.com.tr üzerinden 0 güvenli alışveriş yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ölçüye özel olarak hazırlanan sineklik modelleri güvenli ve özel paketleme malzemeleri kullanılarak sevkiyata hazır hale getirilir. Orijinal ürün garantisiyle desteklenen modeller sayesinde yakma yapmayan ve güneşten etkilenmeyen kaliteli malzemelerle üretilmiş sinekliklere sahip olabilirsiniz. Evinizde görmek istemediğiniz her türlü sinek ve haşereyi dışarıya hapseden, sizin ve sevdiklerinizin her zaman mutlu ve sağlıklı kalmasını sağlayan hizmetler kapsamında herhangi bir ilave hizmete ihtiyaç duymadan özgür bir ortam yaratabilirsiniz.

Evde ve Yazlıkta Konforlu Bir Hayatın Sırrı!

Montajı kolay bir şekilde yapılan sineklik modelleriyle kullanım kolaylığını yakalamanın yanı sıra bulunduğunuz mekana sinek ve böcek girmesini de engelleyebilirsiniz. Evde birlikte yaşadığınız bebekler, yürümeyi yeni öğrenen çocuklar ve minik ev arkadaşları için de güvenli bir kullanım sağlayan ürünler için kolay bir şekilde ölçü alarak online siparişinizi hazırlayabilirsiniz. Kapıyı açarken veya geçtikten sonra yeniden kapatmak için zorlamaya gerek bırakmadan kullanılabilen mıknatıslı yeni ürünlerle evde, işte, kafede veya yazlıkta sıcak havalarını tadını çıkarabilirsiniz.

Son derece kullanışlı olan modeller sayesinde pencere veya kapılarda şık ve temiz bir görüntü yakalarken aynı zamanda mekan içini de istenmeyen canlılardan koruyabilirsiniz. Balkon kapılarına monte edilen mıknatıslı sineklik seçimiyle geçtiğiniz yerdeki tülün yeniden kapanıp kapanmadığını kontrol etmeye gerek kalmadan kesintisiz güvenlik sağlayabilirsiniz. Farklı renklerde hazırlanan ürünleri satın almadan önce aldığınız ölçüye uygun fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Dükkanları dolaşmadan ya da özellikle gözden uzak bölgelerde arayış içine girmeden ölçülerinizi whatsapp hattı üzerinden sengil.com.tr yetkililerine ulaştırabilir ve siparişinizi bulunduğunuz bölgeye özel olarak 3 iş günü içinde teslim alabilirsiniz.

Ölçüye Özel Renkli İmalat İmkanı

Ölçünüze özel olarak dilediğiniz renkte hazırlanan mıknatıslı sineklik siparişlerinizi en iyi fiyat garantisiyle üreten firmamız, kalite kontrolden geçmiş ürünleri kendiniz monte edilecek şekilde hazırlayarak paketler ve adrese teslim edilmek üzere kargoya verir. Aradığını farklı yerlerde bulamayanlara özel olarak sunulan hizmetler kapsamında sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilir ve yaşadığınız mekanlara farklı bir hava katarken iç mekanları da koruma altına alabilirsiniz. Pencere ve kapı sistemlerinde akla gelecek her türlü talebi en doğru şekilde sağlamak için sunduğumuz kaliteli hizmetler kapsamında müşteri memnuniyetine uygun hizmetlerle fark yaratmak için çalışırız.

Akdeniz bölgesinde yaygın olan ve ülkemizin birçok yöresinde tercih edilen seracılık, özel malzeme kategorisinde verimli sonuçlar vermektedir. Seraların etrafını kapatan naylon brandaların metal iskelete tutturulması işlemleri de bu kategoride önem kazanmaktadır. Eski usul tel sistemleri, iplerle bağlama teknikleri, istenilen sonucu vermemektedir. Bu kategoride üretilen sera klips ürünleri, profesyonel seracılık işleriyle uğraşanlar için etkili sonuçlar vermektedir.

Et kalınlığı, yoğunluk ve tekniksel özelliklere sahip sera klips ürünler, seranın dış etkenlerden korunmasında oldukça etkili özelliklere sahiptir. Düz, yuvarlak, sekmanlı, tırnaklı, rişel ve çakma mandallı çeşitleriyle üretilmektedir. Seraların köşelerinde kullanılan ve iskeleti oluşturan boruların brandaya tutunmasını sağlayan bu küçük pratik klips ürünler, dış etkenlere oldukça dayanıklıdır. Fırtına gibi zorlayıcı durumlarda brandayı en iyi şekilde tutmaktadır. Etkili rüzgar ve yağmur gibi birçok etkene karşı dayanıklı bu özel aparatlar, uygun fiyat özellikleriyle satılmaktadır. Birinci sınıf sera çalışmalarında her zaman için tercih edilmektedir.

Pratik Çözüm

Sera brandalarının, iskelet kısmına tutunmasını sağlayan bu küçük aparatlar, büyük işler yapmaktadır. Uç kısımlarının oval olması nedeniyle, brandanın yırtılmasını engellemektedir. Ayrıca özel tasarım özellikleri, sağlam montaj işlemlerinde etkili rol oynamaktadır. Et kalınlığı ve dizayn özelliklerini yanı sıra ebat özelliklerine göre de sınıflandırılmaktadır. Beyaz renkte üretilen ve pvc teknolojinin etkili yöntemleriyle tasarlanan çakma mandallı çeşitler, 17’lik, 21’lik, 27’lik, 32’lik ve 42’lik ebatlarda üretilmektedir. Pratik sera klips özellikleriyle, seracılık kategorisinde etkili çözüm üreten bu ürünler, rüzgarın etkisine karşı serayı koruyabilmektedir. Ayrıca kenar kısımlarındaki özel tasarım nedeniyle branda zarar görmemektedir. Yağan yağmurun direkt aşağı inmesi için sera oluğu tercih edilmektedir. Kliplerin özel yapısı nedeniyle, yağmur suyu ve kar suyu gibi etkenler içeriye sızmamaktadır. Montaj işlemleri de oldukça kolaydır.

Uzun Yıllar Kullanılabilir

Güneşin kırıcı özelliklerine ve iklim farklılıklarının oluşturduğu mekanik kırılmalara dayanıklı olan bu ürünler, uzun yıllar kullanılabilir. Et kalınlığının yanı sıra pratik montaj özellikleriyle farklılık gösteren sera klips ürünleriyle, sera kurulum işlemleri oldukça kolay hale gelecektir. Beyaz pvc kalitesinde üretilen ve tasarım özellikleri bakımından oldukça farklı özelliklere sahip olan bu pratik ürünler, üretimin artmasında etkili rol oynamaktadır. Kış aylarının dondurucu soğuklarına karşı geliştirilen sera tekniğinde, dışarıdaki zararlı gazları ve soğuk havayı içeri almamaktadır.

Eski usul tekniklere nazaran çok pratik ve sağlam olan bu klips çeşitleri, estetik açıdan da güzel bir görünüme sahiptir. Seranın genel yapısı ile uyumlu estetik yapısı, görsel olarak da uyumlu özelliklere sahiptir. Tasarım, kullanım ve estetik açıdan seracılık kategorisinde en çok tercih edilen yardımcı ürünlerden biridir. Borunun tasarım yapısına göre tasarlanan ve brandayı en iyi şekilde sıkıştıran bu klipsler, montaj veya de montaj esnasında brandaya zarar vermemektedir. Pratik kullanım özellikleri kategorisinde oldukça etkili özelliklere sahiptir.

Kavurucu sıcak ayları ile birlikte hayatımızı çekilmek hale getiren sinek ve sivri sineklere geçit veremeyen sineklik modelleri sayesinde, yaz aylarını evlerimizde ya da iş yerlerimizde daha rahat geçirebilir. Sinek kovucular ve benzeri ürünler sineklerden geçici bir süre kurtulmamıza olanak sağlarken kaliteli nitelik barındıran sineklik modelleri ise sinek sorunlarına kalıcı bir çözüm olma niteliği barındırır. Farklı ihtiyaçlara farklı çözümler üretmek üzere tasarlanmış pek çok sineklik modeli varlığı söz konusudur. Kapı ve pencerelere takılabilen özellikteki sineklikler sayesinde hem iş yerleri hem de ev ortamları sineklerden arındırılarak ferah ve keyifli yaz günlerinin yaşandığı alanlara dönüştürülebilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte sineklik tiplerinde de çok fazla çeşitlilik söz konusu olmaktadır.

Sineksiz Ortamlar Sunan Sineklik Modelleri

Sineklikler sivri sinek dahil olmak üzere her türlü sinek çeşidine karşı ev ve ya iş ortamlarını koruyucu bir nitelik sergileyen ve varlıkları ile son derece rahatsız edici olabilen bu canlılara geçit vermemek üzere tasarlanarak geliştirilmiş olan farklı özellik ve model seçeneklerine sahip sineklikler bulunmaktadır. Sineklere geçit vermeyen sineklik modelleri bulunuyor. Pileli olarak adlandırılan Pilse sineklik tipi sineklik modelleri arasında Duble Plise Sineklik, Dikey Plise Sineklik ve Yatay Plise Sineklik seçenekleri yer almaktadır.

– Menteşeli sineklik modelleri arasında PVC, Ahşap, Alüminyum özellikli seçenekler yerini almaktadır.

– Stor perde tipi sineklik seçenekleri ise PVC, Ahşap ve Alüminyum gibi her türlü pencereye uyumlu bir özellik sergilemektedir.

– Kedi sinekliği tipi sineklikler ise üç farklı sineklik modeli barındırmaktadır. Bu sineklik modelleri arasında ise Alüminyum tüllü kedi sinekliği modeli, Çelik ve Normal tül malzemeyi bir arada barındıran kedi sinekliği modeli ve de Çelik tüllü sineklik modelleri bulunmaktadır.

Sineksiz Günler İçin Sineklik Kullanın

Sinek kovucu ve sinek savar gibi ürünler hiç bir zaman kalıcı çözümler üretmezler. Çünkü sinek olarak adlandırılan ve son derece sevimsiz olan bu canlılar çok hızlı üremektedir. Bu nedenle sineklerden korunmak için her seferinde bu tarz ürünleri sürekli olarak kullanmak gerekir. Bu ürünler ise belirli süreler boyunca kullanıma uygun olduğunda biterler ve yenisini almanız gerekir. Üstelikte oldukça pahalı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Modeli ne olursa olsun kapı ve pencerelere takılan ve kaliteli ve güvenilir malzemelerden üretilen sineklikler ev ve iş yerlerini sineklerden korur.

Üstelik bu koruma süreci sizin istediğiniz süreler boyunca devam eder. Kısaca sineklikler, diğer sineklerden korunma yöntemlerine göre hem çok daha uygun fiyatlı hem de çok daha uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Üstelik sineklik zevkinize hitap eden sineklik seçenekleri sayesinde eviniz ya da iş yeriniz ile muhteşem bir uyumluluk sergileyen sineklikler sayesinde son derece modern ve şık görünümlü ortamlar da yaratabilirsiniz. Böylece sineklerden kurtulurken dekoratif açıdan da son derece şık ortamlar yaratabilirsiniz.

Kapılara Uygun Sineklik Çeşitleri

Yaz aylarında pencereler ve kapılarımızda  kullandığımız sineklikler bütün kapı modellerine uyum sağlayabilir mi. Yani sadece pvc kapı olmak zorunda mı diye düşünenlere en etkili ve açıklayıcı içerik olabileceğini düşündüğümüz kapı sinekliği kullanım alanları, ve kullanım zamanlarını bir arada sunacağız. Öncelikle kapı sinek modellerini tanımakta fayda vardır.

 

Kapı Sineklik Modelleri Nelerdir

Kapılarımıza kullanmayı düşündüğümüz sineklik modelleri her ne kadar da avantajlı olsa da bazı modelleri bizleri özellikle sorunlu kullanımlara neden olabilmektedir.  Öncelikli olarak maddeler ile kapılara uyum sağlayan tüm sineklik modellerini aşağıdaki gibi görelim. Sonra dezavantaj sorununa göre maddeleyelim.

Kapı Sineklik Modelleri

 • Sürgülü olarak tabir edilen sineklik modellerinin tamamı kullanılır. ( Pileli, stor, duble)
 • Mıknatıslı kapı sinekliği ( Bu gerek menteşeli modele çıtçıt yerine mıknatıslı taktığımız model gerekse doğrudan asmalı içinden geçebildiğimiz ve ardından mıknatısların kendiliğinden kapandığı modeller.

Kapı Sinekliklerinde kullanmayı tavsiye etmediğimiz modeller;

Menteşeli Kapı Sinekliği : Kapılarınız da kullanmanızı önermediğimiz ilk model menteşeli olanıdır. Bunun nedeni ise örnek verecek olursak düşünün balkonunuzda kapı bir tarafa açılıyor. Diğer yandan kapı sinekliği tam tersine açılıyor. İki tarafta alan işgaline neden olmaktadır. Oldukça can sıkıcı bir durum olduğu için menteşeli modeli kapılarınızda kullanmanızı önermemekteyiz.( Aynı durum menteşeli olup da mıknatıslar ile kilitleme yapan sistem için de geçerlidir.)

Ortadan açılan mıknatıslı sineklik : Kullanımını önermediğimiz bir model ise oldukça uygun fiyata temin edilebilen ama tek seferlik desek yeridir. Mıknatısların zamanla sorunlar çıkartması ortadan açılan mıknatıslı kapı sineklik modelini tavsiye etmemekteyiz.

 

Her Kapıya Uyum Sağlayan Kapı Sineklikleri

Kapılarınıza kullanmayı düşüğünüz sineklik modelleri bugün maddesi ne olursa olsun ister ahşap kapı, ister demir kapı, ister alüminyum kapı ve de isterseniz pvc kapı hepsine uyum sağlamaktadır.

 

Hatta pileli sineklik modelleri iki duvar arasına bile kullanılabilir. Kendinizi hiçbir şey ile kısıtlamayın . Kapı sinekliği ile istediğiniz bütün kapılarınızı sinek geçirmez zırh olarak kullanabilirsiniz.

 

Kapı Sinekliği Her Zaman Kullanılır mı

Yaz aylarında bizi sivri sineklerden korumaya yetecek olan sineklikler özellikle kış mevsiminde kullanmasını veya kapılarınızda durmasını pek fazla onaylamamaktayız. Bu bütün sineklik modelleri için geçerlimi hayır.

 

Menteşeli Kapı Sinekliğini : kış aylarında menteşelerinden sökmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise sinekliğin rüzgardan camlara çarparak, ya camı kıracaktır, yada  menteşeli kapı sinekliğini kıracaktır.

 

Pileli kapı sinekliği : Kışın yerinden sökmemize gerek kalmadan oldukça kolay bir şekilde sinekliğimizi sadece açık konumda bütün bir kış tutarak sinekliğimize veya camlarımıza hiçbir zarar vermeden kullanmamıza olanak sağlayacaktır.  Katlı tülleri yani sürgülü kapı sinekliği sistemine sahip olması güvenle her zaman kullanabileceğimiz ürün modelidir.

 

Kapı Sinekliği Fiyatları Nelerdir

Sineklik modellerini tamamını kapılarımızda kullanabileceğimiz için modellerine göre fiyatlar değişmektedir. Sadece modellerine göre mi tabi ki hayır kapı sineklik fiyatlarına etki eden diğer önemli unsur ise sizin ölçülerinizdir. Modellerine göre ortalama fiyat verecek olursak ;

 

Menteşeli Kapı Sineklik Fiyatları : 100 TL (ortalama fiyatlar)

Pileli Kapı sineklik fiyatları :          160 TL   (ortalama fiyatlar)

Duble Kapı Sinekliği Fiyatı  :          220 TL   (ortalama fiyatlar)

Stor kapı sinekliği Fiyatları :          180  TL   (ortalama fiyatlar)

 

Yukarıda vermiş olduğumuz kapı sineklik fiyatları tamamen ortalama oalrak verilmiştir. Bu konuda detaylı ve en güncel sineklik fiyatlarımızı 3 günde kargo % 22 fiyat avantajlar sağladığımız sineklik satış sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Sineklik

Kapı Sinekliği Satış Sayfası

Müşterilerimize en doğru bilgi aktarımı, en kaliteli sineklik ürünleri, satış sonrası desteğimizi sürdürdüğümüz sineklik satış sayfamıza aşağıdaki bağlantıdan doğrudan ulaşabilirsiniz.  Sizin ölçünüze göre imal ettiğimiz tüm sineklik ürünleri, modelleri her zaman en ekonomik hali ile müşterilerimize sunmaktayız.

 

SENGIL Procolor Pvc pencere profil üretim fabrika güvencesi ile ( Since 1990)