İç Kapılar ve Özellikleri

İç mekânlarda kullanılan kapılar güvenlik açısından çok fazla sorun teşkil etmediğinden, sadece gizlilik ve mahremiyeti koruyucu amaçla kullanılmaktadır. Bu nedenle iç mekanlarda kullanılan kapılar, dış kapılardan boyut ve kullanılan malzemeler açısından farklılık göstermektedirler. İç kapı modelleri. Ahşap kaplama kapılar, melamin kapılar, lake kapılar, lam kapılar, mebran kapılar, amerikan ve pvc kapılar olarak geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Ahşap Kaplama Kapılar

Belirli ağaç türlerinin yüzeyleri makina yardımıyla işlemlerden geçirilerek, belirli kalınlık ve uzunlukta doğal kaplamalar elde edilir. Bu kaplamalar MDF denilen malzeme üzerine özel işlem ile yapıştırmak suretiyle ahşap kaplamalı kapılar imal edilmektedir.

Melamin Kapılar

Bu kapılar organik bir bileşik olan melaminden imal edilmektedir. MDF üzerine ısı uygulamak suretiyle melamin levhalar oluşturulur. Melamin kapı yüzeylerinin kendinden desenli ve yüzeyinin boya gerektirmemesi, çift kanatlı olarak üretilmesi gibi özellikler, melamin kapıları diğer kaplardan ayırmaktadır. Melamin kapıların ahşap görünümlü olanları da bulunmaktadır. Bu kapılar, ahşap kapılara göre oldukça ekonomiktir. Melamin kapılar darbe çizilmelere karşı dayanıklı, kolay temizlenebilir niteliktedir.

Lake Kapılar

Parlak bir mobilya cilası olan lakenin, renkli ve renksiz seçeneği bulunmaktadır.

Ham MDF üzerine astarlama ve zımparalama işlemleriyle üretimi yapılan kapılardır.

Laminat kapılar

Bu kapılar ses ve darbelere karşı dayanıklı kapılardır. Özellikle kamu binaları ve otellerde bu kapılardan görmemiz mümkündür. En çok taş deseni bulunan alüminyum kaplama ve metal yüzeye sahip laminat kapılar tercih edilmektedir.

Amerikan Kapılar

Amerikan kapılar 4 mm kalınlığında, kapı şekline göre desenli veya düz olarak uygulanan MDF paneldir. Bu kapılara da çift kanatlı olarak üretilmekte ekonomik ve kullanışlı olduğundan inşaat firmaları tarafından da yaygın kullanılmaktadır.

 

PVC Kapılar

PVC kapı ve pencere üretiminde oldukça geniş bir kullanımı olan bir plastiktir. PVC den imal edilmiş malzemelerin geri dönüşüm imkânı olduğundan çevre dostu olma özelliği bulunmaktadır.

PVC kapılar, CNC tezgâhında işlenerek istenilen kapı deseni ve şekli verilmektedir

PVC kapı yüzeyleri kendinden renkli boya gerektirmeyen özellikte ve kendinden desenlidir

PVC kapıların fiyatı, ahşap, lake ve doğal ahşap kaplamalı diğer kapı modellerine göre daha ucuzdur. Bu kapılar, kolay temizlenir, kolay montajı yapılan nitelikte olan kapılardır.

Lam Kapılar

MDFLAM malzemesinin, MDF levha üzerine, uygulanmasıyla elde edilen kapılardandır. İç kapı fiyatları büyüklükleri, bahsedilen özellik ve niteliklere göre şekillenmektedir. Ekonomik olanlardan, standart ölçüdeki melamin kapılar 250TL ile 350 TL’den satışı bulunurken, standart ölçüdeki amerikan kapılar 400TL ile 700TL arasında satılan ürünler arasındadır. Kapılar

kişilerin zevke ve tercihlerine göre değişiklik göstermektedir.

Hemen herkesin bir ev hayali ve bu evdeki mobilya, kapı, pencere ve perdelerin renk uyumu hayali vardır. Bu hayalleri gerçekleştirmek çok zor olmasa gerek. Ucuz iç kapı fiyatları ile iç kapı modellerine ilişkin detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, https://sengil.com.tr internet adresi size sadece bir tık uzakta bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>