Sera Klipsi ve Seracılık

Sera Klipsi
Antalya sera klipsi

Seracılık faaliyetlerinin gittikçe önem kazandığı günümüzde sağlıklı bir sera kurabilmek için ihtiyaç duyulan  sera klipsi ürünlerini bu kategori başlığında inceleyebilirsiniz. Bu kategoride yer alan sera klipslerinin tümü ihtiyaçlarınıza cevap verecek kalitede üretilmiş olup, farklı çeşitlerde sizlere sunulmaktadır. Ürünleri inceleyerek fiyatları hakkında bilgi alıp, karşılaştırma yapabilirsiniz.

 Sera Klipslerinin Önemi

 

Seracılıkta esas olan, yetiştirilen ürünlerin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesidir. Bunun için inşa edilecek olan seranın korunaklı olması, dışarıdan gelen nemi, rüzgarı ve soğuğu bitkilerden uzak tutması gerekmektedir. Bu konuda önemli bir role sahip olan  sera klipsi eğer sağlıklı bir biçimde üretilmemiş ise, sera naylonu arasında boşluklar oluşacak ve dışarıdan rüzgar, yağmur, kar gibi bitkileri olumsuz etkileyecek koşulların seranın içine girmesine sebebiyet verecektir. Bu kategori başlığında inceleyebileceğiniz sera klipsi ürünleri günümüzün en modern teknolojisi ile üretilmiş ürünlerdir. Dayanıklı malzemelerden elde edilen  sera klipsi ürünleri, doğru şekilde monte edildikleri takdirde uzun süreli ve herhangi bir soruna sebep olmadan kullanılabilecek kalitede ürünlerdir. Rüzgar, yağmur ve nemden etkilenmeyen ve bir bozulmaya uğramayan bu ürünler aynı zamanda yoğun güneşe maruz kaldıklarında da herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

 

Bu kategoride yer alan sera klipslerinin iç kısmında sert PCV maddesi kullanılmıştır. Dış kısımlarında ise yumuşak PVC maddesi uygulanarak üretilmiştir. Kolaylıkla montajı yapılabilen bu ürünler çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır. Kir tutmama özelliğine sahiptir. PVC maddesi bilindiği üzere günümüzde birçok üründe kullanılmakta ve son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Sera klipslerinde de rahatlıkla tercih edilen bu ürün sayesinde seralarda yetiştirilen ürünler, her daim güvende kalacak ve sağlıklı yetişme imkanı bulacaktır.

 Sera Klipsi Çeşitleri

 

Sera klipsi

Özenle üretilen sera klipsleri çeşitleri seracılık faaliyetlerinde bulunan herkesin ihtiyaç duyabileceği farklı özelliklere sahiptir. Bu kategoride incelebileceğiniz klipis çeşitleri seracılık çalışmalarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Düz sera klipsileri, sekmanlı klipis ve modern oluk gibi çeşitleri olan bu ürünlerin tercihinde inşa edilecek olan seranın büyüklüğü ve nitelikleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Seralarda en çok tercih edilen düz klipis  ürünleri kullanım ve montaj açısından kolaylıklar sunmaktadır. Bu ürünlerin montajı sırasında sert darbelerde bulunulmaması tavsiye edilmektedir. Montajı yumyaş adı verilen tokmak ile kolayca yapılmaktadır.

Seracılık faaliyetlerinde kullanılan başka bir klipis ise sekmanlı klipstir. Dişi ve erkek olarak üretilen iki parçaya sahip bu klipsler, sahip oldukları tırnak yapıları sayesinde çok daha güçlü biçimde monte edilir. Esnek bir yapıya sahip olan sekmanlı klipis ürünleri, hafiftir. Bu sayede nakliye işlemleri sırasında da kolaylıklar sağlamaktadır. Bu sera klipsi çeşitlerinin dışında modern oluk olarak adlandırılan sera klipsi çeşitleri de bulunmaktadır. Bu klipsler de sağlamlığı, kolay monte edilebilme imkanı ve hafifliğiyle seracılık faaliyetleri ile ilgilenen kimseler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Sera klipsi seçiminde doğru tercihlerde bulunmak, bu işle ilgilenen kimselerin emeklerinin değer kazanması için önemlidir. Ülkemizde oldukça yaygın olan seracılık faaliyetleri, hem ülke ekonomisi hem de bu faaliyetleri sunan kimseler açısından maddi bir değere sahiptir. Bu konuda harcanan emeklerin boşa gitmemesi için seraların kurulumunda dikkatli olmak son derece önemlidir. Çoğu zaman basit bir ürün olarak görülen sera klipsi bu yönden elzemdir. Bu klipsler özellikleri göz önünde bulundurulduğunda bitkilerin dış etkenlerden korunmasını ve seranın içinin istenilen sıcaklıkta tutulmasını sağlayan yegane malzemelerdir. Bu nedenle seraların kurulumunda temel ürün olarak kabul edilmektedir. Seracılıkta bu denli öneme sahip sera klipslerine en kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerle sahip olabilirsiniz. Görseller ve ürün açıklaması aşşağıdaki gibidir.

 

DÜZ KLİPS

Sera klipsi
Düz klips hakkında daha fazla detay için resme tıklayın.

 

SEKMANLI KLİPS

Sera klipsi
Sekmanlı klips hakkında daha fazla detay için resme tıklayın.

TIRNAKLI KLİPS

 

Sera klipsi
Tırnaklı sera klipsi ile ilgili daha fazla detay için resme tıklayın.

RİŞEL SERA KLİPSİ

Sera klipsi
Rişel sera klipsi hakkında daha fazla detay için resme tıklayın.

Bütün ürünlerimizi görmek için burayı tıklayın

Sera ürünlerini görmek için burayı tıklayın

Fiyat almak ve bizimle iletişime geçmek için burayı tıklayın

Diğer yazılarımızı okumak için burayı tıklayın

Diğer firmalardan fiyat almak için burayı tıklayın

 

Antalya sera klipsi konusunda Türkiye’nin en çok üretim yapıldığı yer olarak bilinmektedir.

SENGIL Procolor güvencesi ile (SİNCE 1990)