Procolor Pencere Sistemleri

            Procolor pencere sistemleri son yıllarda gelişen teknoloji ile ortaya çıkmıştır. Pvc sistemlerinden farklı olan procolor pencere sistemleri renkli pencere sistemleri olarak da bilinmektedir. Procolor pencere sistemlerinde renkli kaplama kullanılmakta ve bu renkler tamamen doğal olarak elde edilmektedir.

            Renklerin doğal olması procolor pencere sistemlerinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca procolor pencere sistemlerinin pvc kapı pencere sistemlerine göre daha dayanıklı ve daha uzun yıllar boyu kullanılabildiği gözlenmektedir. Bu nedenlerden dolayı da ucuz pencere yerine procolor pencere daha çok tercih edilmektedir. Zaten uzun yıllar boyu kullanılması özelliği sayesinde maliyet bakımından da pek bir fark olmamaktadır.

            Procolor pencere sistemlerinin çok tercih edilmesinin bir sonucu olarak birçok ürünü procolor olarak üretilmesi vardır. Kapı, pencere, sera klipsi ve tavan lambiri gibi ürünler procolor olarak üretilebilmektedir. Hatta bu ürünlere ek ve kolaylık olsun diye hazır pencere sistemleri de üretilmektedir. Hazır pencereler çoğu binaya uyum sağlamakta ve sağlamlığı ile her kötü hava şartında bile kullanıcılarına sağlıklı bir pencere sunmaktadır. Dışarıdaki ısıyı içeriye, içerideki ısıyı da dışarıya geçirmemektedir. Böylelikle yalıtım alanında da başarılı sonuçlar elde etmek mümkün hale gelmektedir.

  Sera Klipsi Nedir?

            Sera klips, genellikle çiftçilerin kullandığı bir malzemedir. Bu malzemeyi, ürettikleri ürünleri kışın uygun olmayan hava şartlarından korumak amaçlı kullanmaktadırlar. Sera klipsi ısı alışverişini kestiği için bitkilerin uygun ve sabit sıcaklıkta kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca sera klipsinin procolor olması gereği dayanıklı ve kalıcı olması özelliklerinin yanı sıra renk bakımından da oldukça çeşitlidir. Hatta son zamanlarda desen bakımından da çeşitlerinin arttığı gözlemlenmektedir. Ahşap modeli ise en çok tercih edilen sera klipsi çeşitlerinden birisidir.

  Tavan Lambri Nedir?

            Tavan lambiri genellikle dekorasyon amaçlı kullanılan bir malzemedir. Evde, ofiste ve birçok iş yerlerinde mekanın daha dekoratif ve modern olması için özellikle son yıllarda kullanımı yaygınlaşmaktadır. Tavan lambiri ile tavana uygulama yapılabileceği gibi duvarlara da çok rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Birçok renk ve desene sahip olan tavan lambirinin uygulanması da oldukça kolaydır. İnce ve uzun parçalardan oluşan tavan lambiri her ortamın ölçülerine uygun kesilerek her ortama uyum sağlayabilmektedir.

 

            Kesilen parçalardan bir tanesini ucundan uygulanacak yüzeye vida ile monte etmek gerekmektedir. İkinci parçayı monte ederken ise monte edilen parçanın vidalanmayan ucuna geçirmek gerekmektedir. Bu şekilde parçaların bir ucunu yüzeye vidalayıp diğer ucundan başka lambiri parçaları birleştirilerek birbirine eklenir. Ve bu şekilde büyük mekanlar bile kolaylıkla tavan lambiri ile kaplanabilmektedir. Ayrıca desen bakımından en zengin procolor sistemlerinden birisi olan tavan lambiri, kullanıldığı ortamlarda uzun ömürlü olarak kalacak ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Desen bakımından da gün geçtikçe gelişen teknoloji ile çeşitlilik artacak ve daha çok zevke hitap edecektir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>