İnsanların yaşadığı bütün mekanlarda pencere olmazsa olmazdır. Sağlıklı bir yaşam için pencere oldukça önemlidir. İnsanların yaşadığı mekanlarda zamanla oksijen miktarı azalmaktadır. Buna bağlı olarak pencerelerin açılması ve havalandırılması gerekir. Bu nedenle pencere seçeneklerinin kaliteli oldukça önemlidir. Yaz aylarında dışarıdaki sıcağı dışarıda tutan, kış aylarında soğuğu dışarıda tutan pvc pencere seçenekleri, günümüzün en popüler penceresi haline geldi.

Bu kategoride hazır pencere seçenekleri, büyük inşaatlarda tercih edilen ekonomik seçenekler içerisinde yerini aldı. Ahşap özelliklere sahip olan ve her zaman için boya isteyen pencere seçenekleri, artık yerini pvc pencere seçeneklerine bırakmıştır. Pencere dünyasında etkili çözüm yöntemlerini bir araya getiren bu pencere seçenekleri, birinci sınıf yalıtım özelliklerine sahiptir. Conta kısımları özel olan ve sızdırmayan özellikleriyle tercih edilen bu ürünler, seri üretim özelliklerine sahiptir. Standart ebatlarıyla tercih edilen bu pvc ürünlerle, inşaat kategorisindeki işlemler hızlanacaktır.

Uzun Ömürlü

Yağmur, kar ve güneş gibi yıpratıcı etkenlere karşı oldukça dayanıklı özelliklere sahip olan hazır pencere seçenekleri, boya istememektedir. Menteşe, kulp, kilit ve benzeri artı özellikleri beraberinde verilen bu pencereler, camsız veya camlı bir şekilde satışı gerçekleşmektedir. Camlı veya camsız seçeneklerin fiyatları da farklılık göstermektedir. Kırılan veya bozulan parçalar, piyasada bulunmaktadır. Çürüme, bozulma veya kırılma gibi etkenlere dayanıklı olan bu pencere çeşitleri, dört odacıklı özelliği ile maksimum ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Dış darbelere dayanıklı olduğu için, uzun yıllar kullanım özelliklerine sahiptir. İç kısımdaki conta kısmı, dışarıdan gelen yağmuru engellemektedir. Ayrıca kirli havayı da bu contalar geçirmemektedir. Son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan bu pencere seçenekleri, oldukça kaliteli kullanım özelliklerine sahiptir. Estetik özelliği ile yeni binaların dış görünümünde etkili rol oynamaktadır. Boyut olarak farklılık gösteren bu ürünler, standart kategorisinde üretilmektedir. Garantili özellikleriyle satış işlemi gerçekleşmektedir.

Etkili Görünümünü Her Zaman İçin Koruyor

Dış etkenlerin zararlarına karşı ahşap pencereler dayanıksızdır. Conta tamiri ve boya tamiri gibi işlemler düzenli olarak yapılıyordu. Pvc özelliğine sahip hazır pencere seçeneklerinde ise boya ve benzeri işlemler yapılmıyor. Renk özelliğini hammaddeden alan bu pencereler, uzun yıllar renk özelliğini kolaylıkla korumaktadır. Temizlik maddeleri ile silme işlemlerine karşı oldukça dayanıklı özelliklere sahiptir. Kir tutmayan özel yüzeyi ile görsel özelliklerini uzun yıllar koruyabilmektedir. Menteşe arızalarında parça bulunabilmektedir.

Ayrıca kilit ve kulp gibi parçalar da bulunmaktadır. Kilit sistemi dört tarafı sıkan özel bir sistemdir. Bu nedenle hava ve su geçişini önleme özellikleri maksimuma çıkmaktadır. Yalıtım çalışmalarında eski ahşap pencerelerin yerine bu pencereler tercih edilmektedir. Contaları değiştirilebilen bu pvc pencere seçenekleri, çok uzun yıllar rahat bir şekilde kullanılabilir. Et kalınlığı 2 mm olan bu ürünlerde, dayanıklılık oldukça fazladır. Hazır pencere camı kırıldığı zaman camı kolaylıkla değiştirilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>