PVC Kapısı Nedir?

Eviniz için doğru kapı tipini seçmek büyük bir fark yaratabilir. Bugün, PVC ve kompozit kapılar çok popülerdir ve eviniz için doğru olan kapıyı seçmek için ikisi arasındaki farkı bilmeniz gerekir. PVC, klor, hidrojen ve karbondan türetilen bir kimyasal bileşik olan polivinil klorür (PVC) anlamına gelir. “U” plastikleştirilmemiş anlamına gelir, bu da plastikleştirici olarak bilinen kimyasalların yumuşatmak için PVC’ye eklenmediği anlamına gelir.

Kompozit Kapılar Nasıl Yapılır?

Tüm pvc kapı çeşitleri  öncelikle 70 mm PVC dış çerçeve, kompozit PVC alt şasi ve parke iç şasisinden oluşur. Dış çerçeve galvaniz çelik ile güçlendirilmiştir. PVC çerçeve, stabilite sağlarken iç çerçeve, burulma sertliği için tasarlanmıştır.

Kompozit bir kapı ayrıca CFC içermeyen yalıtım poliüretan (PU) köpük çekirdeği ve kenarlarda 2mm PVC bantlama ile birlikte gelir. Bantlamanın menteşe ve kilitli yüz plakasına uyması için toz etkisi vardır. Kapı cildinin çatlama, bükülme, çözgü veya yeniden boyanmasına gerek kalmamasını sağlamak için, bir kompozit kapı 2 mm CTP (cam takviyeli plastik) taneli bir yüzeye sahiptir. Pürüzsüz yüzeye sahiptir ve eziklere ve çizilmelere karşı son derece dayanıklıdır.

PVC kapılar, ahşap kapılara modern alternatifler olarak kabul edilir ve ahşaptan yapılmış kapıların montajından çok daha ucuzdur. UPVC kapıların bazı özellikleri şunlardır:

PVS Kapı Özellikleri Nelerdir?

Bu kapılar suya maruz kaldığında çürümez veya çürümez.

Hava koşullarına dayanıklıdırlar.

Bunlar sürekli bakım istemezler.

UPVC kapılar sağlamdır ve darbeye dayanabilir.

Değişen sıcaklıklar nedeniyle şekil değiştirmez veya eğilmez.

uPVC son derece yüksek sıcaklıklarda yeniden şekillendirilebilir ve dolayısıyla geri dönüştürülebilir olarak kabul edilir.

Sağlamdır ve güven hissi sunar.

Etki Dirençi: Tüm pvc kapı modelleri yüksek etkilere dayanacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir. Oda sıcaklıklarında 3 kg darbe direncine sahiptir.

 

Mükemmel Isı Yalıtımı: Kapıların ve pencerelerin termal iletkenliğine sahiptir. Bu nedenle, klimalı bir binada, düşük ısı iletkenliğine sahip bu pvc-u pencereler ve kapılar enerji kaybını % 40’a kadar azaltabilir.

Uv Radyasyonlarına Dayanıklılık: Ultra voile radyasyonlarına karşı yüksek direnç sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Bu nedenle, pencerelerin renk solma ihtimalleri en aza indirgenmiştir.

Elektrik İzolasyonu: ​​ 10 ^ 5 ohm-cm’yi aşan yüksek elektriksel direnç ve yalıtım özelliklerine sahiptir. Bu nedenle elektriksel iletkenlik ve bakım gerektirmeden kesinlikle güvenlidir.

Yangına Dayanıklıdır: Kendi kendine sönme özelliklerine sahip mükemmel yangına dayanıklılık özelliklerine sahiptir.

Kapılar çizilmelere karşı dayanıklıdır, normal şartlarda kullanıldığında bu kapıların ömrü uzundur.

Kompozit kapılar hava koşullarına dayanıklıdır.

Bütün havalarda ve sıcaklıklarda şekil ve görünümlerini korurlar, çözülme, bükülme, gevşeme gibi şekil bozuklukları yapmazlar.

Daha yüksek termal dirence sahip olduklarından, ahşap kapılara göre daha enerji verimlidirler. Bunlar düşük bakım gerektiren kapılarıdır ve nemli bir bez kullanılarak temizlenebilir.

Bir dizi renk ve yüzeyde mevcuttur, dayanıklıdırlar. Bir kapı davetsiz misafirlere karşı ilk savunma hattıdır ve bu yüzden sağlam ve güvenli olmalıdırç

PVC Kapı Fiyatları

Geniş ürün seçeneği bulunan pvc kapı fiyatları herkesin zevkine ve bütçesine uygundur. Bu nedenle, profesyonel ve güvenilir hizmetleri deneyimlemek ve uygun fiyat garantisi için güvenilir firmaların referansları incelenmelidir. Doğru malzeme ve iyi firma seçimi ile bütçenizin sınırları içinde kalırsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>