Binaların son derece modern ve estetik bir görünüme kavuşturulması amacının yanı sıra ve ısı yalıtımı sağlanması amacıyla üretilmekte olan dekoratif tavan çeşitleri ters tavan olarak adlandırılmaktadır Her türlü yapıda son derece sevimsiz ve çirkin bir duruş sergileyen görüntüyü ortadan kaldırmaya yardımcı bir nitelik barındıran engelleyen nitelikteki ters tavan çeşitleri, Konusunda Profesyonel SENGIL dokunuşuyla son derece etkileyici ve estetik bir görünüme bürünür. Son derece göze çirkin görünen tesisat boruları ve mevcut duvar döşemeleri, oldukça çirkin bir görüntü ortaya koyan kablo sarkmaları, yapılara son derece modern ve estetik bir görünüm kazandıracak nitelikte tasarlanmış olan asma ters tavan uygulamaları sayesinde tarihe karışıyor.

Dünyanın pek çok noktasında çok farklı tasarımlarda uygulaması söz konusu olan modern ve estetik duruş sergileyen ters tavan modelleri, genellikle hastane, mağaza, ofis ve binalarda, göze hitap eden çok hoş ve güzel bir görüntü sağlamasının yanı sıra kolay temizlenebilir olması bakımından tercih edilmektedir.

Asma Tavan Çeşitleri; Yapılara şıklık ve estetik bir görüntü kazandırmaya yönelik olarak uygulanan oldukça fazla ters tavan çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında Vektörel ters tavan, Alçıpan ters tavan, Akustik ters tavan , Metal ters tavan , Karolam ters tavan , Taşyünü ters tavan , Alüminyum ters tavan , Lamel ters tavan, Petek ters tavan gibi her biri birbirinden farklı ve güzel ters tavan seçenekleri uygulanmaktadır.

Vektörel Ters Tavan ve Metal Asma Tavan’ın  Özellikleri

Odanın mevcut hacmi küçültülmeden var olan tavan yüksekliğinin düşürülmesi istendiği taktirde bu tavan seçeneğinin uygulaması tercih edilir. Bu çeşit uygulamalarda tavan boşluğuna erişim ve temizlik yapmak oldukça kolaydır.

Metal Asma tavan çeşidi daha çok okul ve hastanelerde tercih edilmekte olan uygulamalardır. Mekana dayanıklılık, görsellik ve ferahlık kazandırmakta, akustik konforu ise en üst seviyeye çıkartmaktadır. Bu uygulamaların montajı oldukça kolaydır ve ısı kaybını önlemek ve ses yalıtımının sağlamasında önemli bir rol üstlenmekle birlikte bakteri üretmeyen ve kolay temizlenen bir özellik barındırmaktadır.

Alçıpan Ters Tavan ve Akustik Asma Tavan Özellikleri

Yangına dayanıklı ve akustiktik bir özellik barındıran Alçıpan ters tavan uygulamaları, sıhhi tesisatın ve elektrik tesisatının oldukça kolay bir şekilde döşenmesine ve gizlenmesine olanak sağlamaktadır. Bu tavan tipi iç mekan tavan uygulamalarında tercih edilmektedir. Oldukça estetik ve çok şık bir görünüm sergileyen Akustik ters tavan çeşidi, ses yankılanmasının engelleyici, akustik bir yapısı barındırmaktadır. Suya ve yangına dayanıklı olup uzun ömürlü bir özellik barındırmaktadır.

Diğer Asma Tavan Çeşitlerinin Özellikleri

Geri dönüştürülebilen bir özellik barındıran Taşyünü Asma Tavan çeşidi, bazal taşlarının ezilerek toz haline getirilmesi sonucu elde edilir. Beyaz renkte olup isteğe göre renklendirme işlemi yapılabilmekte olan bir uygulama olmakla birlikte yangına dayanıklıdır. Karolaşa oluşturulmuş nitelikte olan metal plakalardan yapılmış olan Alüminyum Asma Tavan oldukça geniş kullanım seçeneklerine sahip olmakla birlikte montajı kolay olan bir uygulamadır. Son derece dayanıklı ve oldukça da kullanışlıdır. Daha çok hastane, iş yerleri, spor salonu, büro ve banka gibi yapılar tarafından tercih edilen seçenekler arasındadır.

Arka bölümü alüminyum folyo, ön bölümü ise vinil ile kaplanmış olan Karolam Asma Tavan çeşidinin montajı son derece kolay olup ve temizlenebilir bir özellik barındırmaktadır. Neme dayanıklı bir yapı barındıran bu asma tavan çeşidi, karolamlardan, akustik alçıpanlardan ve taşyünü asma tavanlardan oluşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>