Ev, iş yeri, açık mekânların tavanlarına rahatlıkla uygulanabilen ters tavan günümüzde oldukça popüler hale geldi. Uygulandığı mekânlara şıklık, estetik ve zarif bir görünüm kazandıran uygulamalar dekorasyonun ayrılmaz parçası haline geldi. Çeşitli uygulama materyalleri sayesinde klasik, modern her türlü mekâna uygulanabiliyor. Mekânların havasının değiştirilmesine en büyük yardımcılardan birisi olma avantajını elde bulunduran ters tavan modelleri çözüm oluşturmakta.

Uygulama Alanları Nerelerdir?

  Ters tavan örnekleri uygulama mekânına göre değişiklik göstermektedir. Evlerde uygulama mekânları; giriş, salon, oturma odası, salon, banyo, mutfak, yatak odası, koridor, balkon, veranda, teraslarda uygulama alanları bulunmakta. İş yerlerinde ise çatısı olan açık alanlar, bürolar, toplantı salonları, çay ve pasta salonları, sinema salonları gibi pek çok uygulama alanı bulunmaktadır.

Uygulama Teknikleri

  Asma ters tavan mevcut tavandan bir miktarda daha aşağıda yapılmakta mevcut tavana plakalar veya levhalar tutturularak estetik görünüm sağlanmaktadır. Işıklandırma sistemini tavana monte edilmesi ile dekoratif görünüm sağlanabiliyor. Işıklandırma sistemi genelde spot ışıklar kullanıldığı gibi gizli ışıklandırma yapılabilmekte, ayrıca değişik motifler verilmesi sağlanabiliyor. Asma tavan farklı desen şekillerin ve renklerin uyum içerisinde kullanılmasını sağlıyor. Uygulandıkları mekânlarda malzemelerin arasında köpük uygulaması yapılarak ısı ve ses yalıtımının seviyesi artırılıyor. Bu sayede zayıf yapılı çatı arası gibi mekânlarda su yalıtımı da sağlayarak sürekli kullanılabilecek mekânlar haline geliyor.

Özellikleri nelerdir?

  Plastik ters tavan her türlü mekâna uygulanabiliyor. Beton, ahşap, metal gibi tüm yüzeylere uygulanabilmektedir. Bu sayede mekâna şıklık kazandırmasının yanında aynı zamanda da ısı tasarrufunda da büyük tasarruf sağlıyor. Isı, don ve çürümeye dayanıklılıkları sayesinde iç dış her mekan da çözüm sağlıyor. Uygulandığı alanı tamamen kaplayarak, kabarma ve bozuk yüzey görüntüsüne neden olmuyor. Son derece sağlıklı olan malzeme nedeniyle bakteri oluşumu, küflenme ve haşere barındırmıyor.

Temizlenmesi ve bakımlarının çok kolay olmasının yanı sıra kimyevi maddelerinden de etkilenmiyor. Yangına karşı dayanıklılığı yüksek malzemelerden imal edilmesi sayesinde yangının etkisini artırmıyor. Bu malzemelerin dayanıklılığı ve uzun ömrü sayesinde uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir. Uygulandıkları mekândaki meydana gelen yapısal hatalar plastik tavan sayesinde giderilebilmektedir.

Fiyatları

  Ters tavan fiyatları estetik görünümün ve zarif yapılarının sağladığı avantajlara karşın son derece ekonomik fiyatları ile çözümler sunuyor. Fiyatlandırmaya etki eden birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler müşteri tercihleri, mekânın büyüklüğü, malzemenin cinsi gibi hususlardır. Sengil procolor müşteri memnuniyetini hedefleyen uygulamaları nedeniyle ihtiyaç olan alanlarda ücretsiz keşif yaparak en uygun fiyatlandırma politikası güdüyor. Uzun yılların verdiği tecrübe ve başarılı birçok uygulama ve memnun müşteri potansiyeli bulunan firma, müşteri ihtiyaçlarına uygun projelendirme yapılmaktadır. Yapılan projelendirme ile en kaliteli işçilik ve malzeme en uygun fiyatla müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Hızlı ve kaliteli işçiliği ile sorunsuz hizmet üreten uygulamaları sayesinde her mekan ters tavanın güzelliğine ulaşabilmesi mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>