Procolor Pencere Sistemleri

            Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte pencere sistemlerinde de gelişmeler ve değişimler görülmektedir. Procolor pencere sistemleri gelişen bu teknoloji ile ortaya çıkan pencere sistemlerindendir ve diğer pencere sistemlerinden farklıdır. Genel olarak renkli pvc sistemleri olarak bilinen procolor pencere sistemleri, daha dayanıklı ve uzun süre kullanılabilen pencerelerdir. Pvc sistemlerinde kullanılan renk kaplamaları kullanılmaz. Kaplama için kullanılan renkler doğaldır. Ve doğal olması sayesinde daha dayanklı ve uzun ömürlü olduğu gözlenmektedir. Rengi zamanla ve uygun olmayan hava şartlarında solma, dökülme ve kabarma yapmaz. Tüm bu nedenlerden dolayı ucuz pencere yerine daha çok tercih edilen bir seçenek haline gelmektedir.

  Hazır Pencere

            Hazır pencere sistemleri de procolor sistem ile üretilmiş bir pencere çeşididir. Genellikle standart boyutlarda olan ve her ortama uyum sağlayan bir özelliği vardır. Ayrıca estetik açıdan da avantajlar sağlamaktadır. Yine insanlar procolor olarak üretildiği için daha çok tercih etmektedirler.

  Sera Klips

            Sera klips genellikle çifçilerin kullandığı bir malzemedir. İçerideki ısıyı dışarıya, dışarıdaki ısıyı da içeriye geçirmeyen bir özelliği vardır. Çiftçiler yetiştirdikleri ürünleri kışın kötü hava şartlarına karşı korumak amaçlı sera klips kullanmaktadırlar. Hayatı kolaylaştıran ve yetiştirilen ürünlerin daha sağlıklı olmasını sağlayan sera klips, gelişen teknoloji ile procolor olarak da üretilmiştir. Procolor sistemin özelliği gereği daha sağlam olan sera klipsler çiftçilerin ürünlerini uygun koşullarda yetiştirebilmeleri için daha çok tercih edilmeye başlamaktadır. Uzun yıllar boyu kullanılan sera klipsler ayrıca değişik desenleri ile de dikkat çekmektedir. Estetik açıdan da bir çok seçeneği mevcut olan sera klipslerin onlarca rengi de mevcuttur.

  Tavan Lambiri

            Tavan lambiri ise daha çok dekorasyon amaçlı kullanılan malzemelerdendir. Evin veya herhangi bir yaşam alanının tavanında veya duvarlarında kullanılabildiği gibi daha bir çok yerde de kullanılabilmektedir. Kullanımı ise oldukça basittir ve çok rahatlıkla monte edip modern tasarımlar elde etmek mümkündür. Tavan lambiriler genellikle uzun haldedirler. Uygulanacak mekanın ölçülerine göre kesilerek ve kesilen parçalar yan yana dizilerek kullanılmaktadır.

            Kesilen parçaları yan yana dizerken ise bir köşesini birbirine geçirmek diğer köşesini ise uygulanacak duvara ya da tavana küçük vidalar yardımı ile monte etmek gerekmektedir. Bu şekilde kullanıma sahip olan tavan tambiriler procolor özelliğine sahiptir. Bu sayede kazandığı özellikler dışında genellikle dekoratif amaçlı kullanıldığı için en çok desene sahiptir. Evinde ve iş yerlerinde farklı tasarımlar ile dekore etmek isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerdendir.

 

 Procolor Pencere Sistemi Neden Tercih Edilir?

            Procolor pencere sistemleri renk kaplamalarında doğal ürün kullandığı için sağlık açısından tercih edilir. Maliyet bakımından ise ucuz pencereler kadar olmasa da çok yüksek olmamasının yanında uzun zaman kullanılabilmesi daha çok avantajlı olmaktadır. Temizlik ve bakım açısından da oldukça kolaylıklık sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>