• Müşteri Memnuniyeti
  • Üretim Kapasitesi
  • Destek
  • Kalite
  • İlgili Fabrika

Sineklik Modelleri

Sineklik modelleri başlıca olarak kullanım şekline göre, perde çeşitliliğine göre, üretiminde kullanılan malzeme türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunların en başında pileli sineklik, pimapen sineklik, mıknatıslı sineklik gelmektedir. Kullanılan ham maddeye göre sineklik çeşitleri ise pvc sineklik, ahşap sineklik ve alüminyum sinekliktir. En temel sineklik çeşitleri ise pencere sineklik ve Kapı sinekliği olmak üzere iki çeşittir.

Pencere Sineklik

Evler ve yazlıklar v.b. yerlerin, sineklerden ve haşerelerden korunmak için pencerelerine takılan sineklik çeşididir. Kendi arasında kullanılan ham madde, perde türü ve açılma şekli olmak üzere çeşitli modellere ayrılmaktadır. En çok kullanılan sineklik türüdür. Yazlıklar yerleşim yerlerinde çok sık görülse de günümüzde metropol şehirlerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Güneş ışığını minimize etmesi ve perdesi koruması bunun en büyük nedenidir.

Kapı Sinekliği

Pencere sinekliğinin aynısıdır fakat bu sineklik türü kapılara uygulanır. Genellikle balkon kapıları ve giriş kapılarına uygulanan kapı sinekliği daha çok yazlık yerlerde görülmektedir. Sıcağın çok olduğu yerlerde sineklerin çok olması, virüslerin üremesi ve çoğalması bunun en önemli etkisidir. Aynı zamanda yazlık bölgelerde sürüngenlerin çok olması da kapı sinekliğine olan ihtiyacı artırmaktadır.

Alüminyum Sineklik

Kullanım alanı kapı sinekliği ya da pencere sinekliğidir. Sadece bu ürünün imalatında hammadde olarak alüminyum kullanılmaktadır. Oldukça sağlam bir yapıya sahiptir ve yıllarca kullanılabilmektedir. Maliyeti değişkenlik göstermektedir. Seçilen alüminyum model üzerine, uygulanacak yerin ölçüleri doğrultusunda üretim yapılır.

Ahşap Sineklik

Sineklik modelleri içerisinde en çok tercih edilen sineklik türlerinden biridir. Özellikle ahşap pencerelerde görünümü tamamlama ve daha lüks bir görünüm kazandırma için sıklıkla ahşap sineklik tercih edilmektedir. Çeşitli renklerde ve modellerde olabilmektedir.

Pimapen Sineklik

En çok tercih edilen sinek modelleri içerisinde yer almaktadır. Yazlık bölgelerde olduğu kadar metropolde de yaygındır. Pimapen camlar için görüntüye uyum sağlaması için tercih edilmektedir. Hammadde olarak pvc kullanılarak üretilmiş sineklik modelidir.

Başlıca sineklik modelleri yukarıda yer almaktadır. Bunların dışında mıknatıslı sineklik ve stor sineklik başta olmak üzere değişik modelleri bulunmaktadır. Sineklik modelleri tercihiniz için öncelikle coğrafi konumu ve hava şartlarını göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayınız.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

Bizden En Son Haberler